У Львівській політехніці повідомили, коли буде висновок щодо професорки Ірини Фаріон

СУСПІЛЬСТВО


У Львівській політехніці повідомили, коли буде висновок щодо професорки Ірини Фаріон

13:21 15 листопада 2023 р.

13 листопада, почала працювати робоча група, до складу якої ввійшли представники комісії з етики та академічної доброчесності вченої ради Львівської політехніки.

Про це інформує НУ “Львівська політехніка”, пише DailyLviv.com.

“Адміністрація Львівської політехніки зустрілася зі студентами, які прийшли під головний корпус університету з вимогою звільнити викладачку мовознавицю Ірину Фаріон. Напередодні зібрання до політехніки звернулася з листом, у якому виклала свої вимоги та питання, лише громадська організація «Ліга студентів». Інші організації до Університету не зверталися”,- йдеться в повідомленні.

До молоді вийшли представники адміністрації: проректорка з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Лілія Жук, проректор з науково-педагогічної роботи (повна вища освіта) Олег Давидчак і проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Роман Корж.

Студентам повідомили, що вчора, 13 листопада, почала працювати робоча група, до складу якої ввійшли представники комісії з етики та академічної доброчесності Вченої ради Львівської політехніки, серед яких керівник колегії та профкому студентів і аспіратів університету.

Мета цієї комісії – перевірити дотримання норм професійної етики, правил і норм спілкування та моральних принципів докторки філологічних наук, доцентки кафедри української мови професорки Ірини Фаріон в інтерв’ю журналістці Яніні Соколовій (програма «Рандеву» на «5 каналі» від 4 листопада 2023 року), керуючись статтею 34 Закону України «Про вищу освіту».

Проректори запропонували ініціативній групі поспілкуватися, щоб довідатися думку студентів. З цими представниками молоді адміністрація політехніки понад годину обговорювала питання, які цікавили студентів, і фіксувала їхні запити. Також домовилися, що саме з цими молодими людьми зустрінуться 23 листопада і представлять підсумки, які напрацює робоча група університету.

Нагадаємо, вчора, 14 листопада, студенти Львівської політехніки вийшли на мітинг проти Ірини Фаріон (відео)

Днем раніше омбудсмен Лубінець поскаржився на Фаріон у СБУ. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звинувачує професорку Львівської політехніки у розголошення конфіденційної інформації і персональних даних.

Так він відреагував на те, що екснардепка оприлюднила дані про кримського студента, який написав їй лист-підтримку. За це студента з Криму Максима Глєбова затримала ФСБ рф.

Читайте також: Професорка Ірина Фаріон злукавила, що не знала, звідки студент Максим Глєбов

Як писав DailyLviv.com, у Львівській політехніці прокоментували резонансну заяву Ірини Фаріон про мову військових. Зокрема, мовознавиця Ірина Фаріон розкритикувала російськомовних українських військових, зокрема з Третьої штурмової бригади, яка створена на базі добровольчого формування “Азов”.

Фаріон заявила, що не вважає українцями військових ЗСУ, які розмовляють російською мовою, і порадила їм називати себе «русскіми». 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1