У Львові на грант у понад 8 млн грн відкрили Центр розвитку дітей та молоді (ВІДЕО)

СУСПІЛЬСТВО

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

8 спеціально підготовлених собак-саперів передали за проєктом Єврокомісії Україні. Тварин відправлять до батальйону розмінування ЗСУ.

Про це повідомили в Карпатському відділі Прикордонної служби Польщі.

Урочиста передача собак відбулася у штабі Карпатського прикордонного загону. Тварин підготували за проєктом Єврокомісії в Бельгії, Люксембурзі та Фінляндії.

Перших дев’ятьох собак передали в березні 2023 року і вже кілька місяців вони працюють разом зі своїми українськими наставниками, допомагаючи розмінувати Україну. Друга група собак приєднається до української армії і допомагатиме не лише у розмінуванні чи виявленні вибухівки, а й у виявленні радіоактивних матеріалів.

Читайте також«Дім зруйнувало повністю, а собаки дивом вціліли». Як волонтерка з Одещини рятує тварин від війни (відео)

У Польщі собаки, яких відправлять в Україну, пройшли 14-денний період адаптації, зокрема: на базі Прикарпатського прикордонного загону, під час якого українські гіди мали змогу познайомитися зі своїми новими підопічними.

«Переконаний, що рівень підготовки собак, а також предметні знання, які надають провідники, сприятимуть підвищенню безпеки України, особливо вже звільнених територій. І таким чином вони також сприятимуть безпеці Польщі та безпеці цілого Європейського Союзу», — сказав командир Карпатської прикордонної служби Станіслав Лацюга.

Читайте також«Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Після офіційних виступів відбулася презентація навичок собак із виявлення зарядів та вибухівки.

Єврокомісія також надала українським Збройним силам дрони для розмінування, які будуть використовуватися для підтримки роботи саперів, особливо на великих територіях, де процес розмінування займає дуже довго.

Про проєкт

Проєкт Європейської комісії для України передбачає навчання загалом 50 собак, які будуть служити українському суспільству у боротьбі з нападом Росії на їхню країну.

Пошук та знешкодження ракет, вибухівки та радіоактивних матеріалів є невіддільною частиною відновлення безпеки цивільного населення, інфраструктури та критичних об’єктів.

Дивіться відеоЯк росіяни хотіли привласнити українські породи собак

Пілотна програма Європейської комісії спрямована на виявлення радіологічних матеріалів, які могли бути вилучені з лікарень після російського вторгнення та приховані злочинцями. Спеціально навчені собаки будуть оснащені приладами для виявлення цих речовин під час обшуку звільнених територій. Ця ініціатива є частиною загальних зусиль Європейської Комісії щодо боротьби з хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними загрозами та вибуховими речовинами.

Проєкт реалізується у повній відповідності до правил безпеки тварин ЄС. На сьогодні жодна собака не загинула чи не була поранена під час виконання завдань з пошуку вибухівки чи розмінування.

Європейська комісія доклала всіх зусиль, щоб забезпечити собак відповідним захисним спорядженням, щоб захистити їх під час виконання своїх обов’язків. Собаки були оснащені спеціальним взуттям, окулярами та спеціальними захисними шлейками, додатково кожна собака була забезпечена аптечкою, спеціальною транспортною будкою та додатковим обладнанням та харчуванням на 1 місяць. Європейська комісія дуже піклується про добробут тварин.

Нагадаємо, Укрзалізниця посилює безпеку на залізниці чотирилапими охоронцями.

Раніше ми повідомляли, що Фонд Говарда Баффета передав Нацполіції 20 службових собак.

Фото: karpacki.strazgraniczna.pl.

Залишити відповідь