У Раді підтримали перейменування Сєвєродонецька, Краснограда та ще 50 міст і селищ

Політика, Суспільство

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав перейменування 7 міст та ще 44 селищ, назви яких не відповідають стандартам державної мови чи містять символіку російської імперської політики.

Про це повідомив член Комітету, народний депутат України Роман Лозинський.

Сім українських міст отримали такі нові назви:

  • Сєвєродонецьк — Сіверськодонецьк (Луганська область);
  • Первомайськ — Сокологірськ (Луганська область);
  • Першотравенськ — Шахтарське (Дніпропетровська область);
  • Дружба — Журавське (Сумська область);
  • Красноград — Берестин (Харківська область);
  • Первомайський — Златопіль (Харківська область);
  • Ватутіне — Багачеве (Черкаська область).

Тепер за те, аби ці міста остаточно отримали нові назви, повинна проголосувати Верховна Рада України.

Деколонізація та дерусифікація

З початком повномасштабної війни росії проти України в суспільстві виник запит на розірвання будь-яких зв’язків з країною-агресором. Такі прагнення українців демонструють соціологічні опитування.

Згідно з опитуванням, проведеним фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, 59% українців підтримують перейменування топонімів, назви яких пов’язані з рф, СРСР чи російською імперією.

Протягом 2022 року в Україні перейменували 9859 топонімів і демонтували 145 пам’ятників, пов’язаних з пропагандою російської імперської політики.

А у квітні президент Зеленський підписав закон, який забороняє давати географічним об’єктам назви, пов’язані з росією. Автори закону переконані, що він дозволить очистити суспільний простір від нав’язаних ідеологем, а також встановить історичну справедливість і відновить українську історико-національну топоніміку, доповнить її іменами новітніх героїв.

читайте також

Депутати Первомайського увосьме заблокували рішення про перейменування міста У Раді підтримали перейменування Червонограда, Броварів та ще понад 100 міст і сіл

Залишити відповідь