У центральній бібліотеці Юрмали у Латвії з’явилась Українська книжкова поличка  

СУСПІЛЬСТВО

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Юрмальській центральній бібліотеці в Латвії відбулося відкриття «Української книжкової полички».

Про це у фейсбуці повідомило Посольство України в Латвії.

Відтепер для відвідувачів бібліотеки будуть доступні книги про історію України, її культуру та традиції, туристичний потенціал, а також книги видатних українських поетів її письменників, серед яких, зокрема, перекладені на латиську мову твори Тараса Шевченка, а також збірки віршів Лесі України, які доступні для читання українською мовою.

Окремо для українських дітей, які через війну вимушено залишили свої домівки та знайшли прихисток в Юрмалі, було передано до бібліотеки українські дитячі книги. Загалом, Посольством України до бібліотеки були передані історичні книги, художня література українською, латиською та англійською мовами.

Зауважується, що Українська книжкова поличка в Юрмалі стала четвертою поличкою, яка діє в Латвії. Проєкт було реалізовано в Національній бібліотеці Латвії, Ризькій центральній бібліотеці, а також в бібліотеці міста Огре. Планується відкриття поличок з українськими книгами й в інших латвійських містах.

Проєкт реалізовується у всьому світі під патронатом Першої леді України Олени Зеленської за підтримки Міністерства закордонних справ України.

В урочистому заході взяли участь посол України в Латвії Анатолій Куцевол, мер Юрмали Рита Спроге, керівниця Управління культури мерії Юрмала Агнес Мілтіні, а також директор бібліотеки Мара Якобсоне.

Посольство подякувало партнерам за допомогу в придбанні та отриманні книг для українських дітей – латвійському фонду Ziedot.lv, а також Фонд родини Богдана Гаврилишина / Bohdan Hawrylyshyn Family Foundation.

Про проєкт

Проєкт «Українська книжкова поличка» націлений на поширення української літератури в оригіналі та перекладах у провідних бібліотеках світу.

Нагадаємо, у бібліотеці ЮНЕСКО у Парижі з’явилась Українська книжкова поличка.

Також на Кіпрі з’явилася перша Українська книжкова поличка.

Окрім того, у Південній Кореї у місті Пхьонтек відкрили другу «Українську книжкову поличку».

Фото: facebook.com/UKRinLatvia.

Залишити відповідь