У Великій Британії пошкодили древню римську пам’ятку

СВІТ

КИЇВ. 10 листопада. УНН. Археологічні дослідження підтвердили, що Адріанів вал у Великій Британії було пошкоджено там, де було зрубано знамените платанове дерево, пише УНН з посиланням на BBC.

Деталі

В установі “Історична Англія” заявили, що на двох облицювальних каменях були тріщини та фрагменти, які, на їхню думку, були спричинені вандалізмом.

У заяві у соціальних мережах у вівторок ідеться: “Ми провели археологічну оцінку збитків, завданих Адріановому валу, і можемо підтвердити, що від двох облицювальних каменів відкололися тріщини та фрагменти, які, на нашу думку, викликані вирубкою платана”.

Організація заявила, що передала інформацію до поліції та працює з Національним фондом над планом усунення збитків.

Також проводиться аналіз віку зрубаного дерева, яке було забрано на зберігання, доки не ухвалювалося рішення, що з ним робити, додали у відомстві.

Доповнення

Дерево, що стояло на території об’єкта Всесвітньої спадщини Нортумберленда, у вересні було зрубане бензопилою та впало на римський вал, будівництво якого тривало впродовж 122–128 років н. е. за панування імператора Адріана (76-138).

Поліція Нортумбрії заарештувала чотирьох людей через вирубку.

Дерево висотою 15 м було одним із найбільш фотографованих у Великій Британії і прославилося завдяки сцені з фільму Кевіна Костнера 1991 року “Робін Гуд: Принц злодіїв”.

За ним наглядали Управління національного парку Нортумберленд та Національний фонд.

Залишити відповідь