У ЗСУ пояснили, чому Пригожин хоче якнайшвидше втекти з Бахмута

СВІТ


 

Ватажок російської терористичної ПВК «Вагнер» Євген Пригожин хоч і не великий воєначальник, «але загалом не дурна людина».

Тому він уже давно шукав нагоди, щоб якнайшвидше покинути позиції у Бахмуті. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ полковник Сергій Череватий.

За його словами, Пригожин щодня отримує звіти про втрати та дані розвідки й правильно «складає кілька факторів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пригожин намагається стати тоталітарною фігурою в РФ

«Він розуміє, що час уже спливає та залишки його головного капіталу – ПВК, завдяки якій він хотів здобути якусь політичну суб’єктність – вичерпуються. Усі його «фріковські» заяви протягом останніх місяців – це якраз результат його розуміння, що «Вагнер» закінчується, – сказав Череватий.

Він також розповів про «заочну дискусію» із Пригожиним, яка почалась близько півтора місяця тому. Череватий пригадав свою заяву про те, що у Бахмуті збережеться тенденція втрат вагнерівців.

«Після цього він зняв на окраїнах Бахмута біля їхнього танка Т-34 відео, в якому назвав мене «генерал Череватий» і сказав, що я все кажу не так. А буквально через місяць він сам почав кричати про їхні втрати й про те, що їм не дають снарядів, хоча це була брехня. Тоді він ще казав, що з 10 травня виведе свої війська», – нагадав Череватий.

У такий спосіб Пригожин шукав будь-який привід, аби покинути позиції у Бахмуті. Нині ж ватажок групи «Вагнер» знову заявляє, що покине Бахмут. За словами Череватого, він знайшов благородний привід, мовляв, «ми перемогли і йдемо на високій ноті, а ви далі продовжуйте нашу справу».

Ватажок російської терористичної групи «Вагнер» Євген Пригожин знову заявив, що його найманці вийдуть з Бахмута і передадуть позиції регулярній армії РФ. Щоправда, тепер він назвав нову дату ‒ до 1 червня. Раніше казав, що «вагнерівці» покинуть місто до 25 травня.

У російському інформаційному просторі дедалі частіше обговорюються дані про втрати військ РФ у Бахмуті. Дискусії щодо цього заполонили провійськовий інформаційний простір Росії і «глушать будь-який позитивний ефект від захоплення міста». Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Джерело