Uklon презентував новий клас таксі, який може їздити смугами громадського транспорту

СУСПІЛЬСТВО

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Відомі українки проводять уроки волонтерства в укриттях. Ініціативу «Шкільний Урок Волонтерства», що покликана надихнути підлітків займатися волонтерською діяльністю, підтримали ведуча Саша Гонтар, альпіністка Антоніна Самойлова та співачка Люся Кава.

Про це ШоТам повідомили організатори ініціативи.

Уроки волонтерства відомі українки провели в укриттях.

Організатори швидко адаптували формат заходів під нові умови. Всі матеріали завантажили заздалегідь, а руханку оптимізували під обмежений простір.

Уроки відбулися в рамках ініціативи «Шкільний урок волонтерства»: у закладах освіти проходять 45-хвилинні уроки, на яких досвідчені активісти, вчителі й знаменитості розповідають школярам, як маленькими кроками досягти значних результатів, та діляться інструментами, що допоможуть їм долучитися до волонтерського руху.

Читайте також: «Інколи час іде на хвилини, а ви вже врятували людині життя». Співзасновник ГО «Волонтер» про те, як в Україні навчають добровольців

Раніше такі уроки в різних містах України провели Alyona Alyona, PROBASS ∆ HARDI та Міла Нітіч.

Наразі в  Україні та за її межами провели вже понад 1300 «Шкільних уроків волонтерства». Згідно зі звітами, 30 000 школярів дізналися більше про волонтерський рух і зрозуміли власний потенціал. У першій хвилі 10 найактивніших учасників ініціативи отримали подарунки від партнерів: павербанки та колонки.

Як долучитися

Долучитися для ініціативи може кожна школа, достатньо лише залишити заявку на сайті.

Організатори нададуть усі необхідні матеріали: посібник для вчителя, план уроку, презентацію та роздаткові матеріали для вправ. Також можна запросити професійного тренера від Української Волонтерської Служби. План уроку легко адаптувати під умови аудиторії та проводити як офлайн з презентацією та проєктором, навіть в умовах укриття, чи онлайн на будь-якій платформі для навчання.

За даними U-Report, 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України в той чи інший спосіб, зокрема — як волонтери. Ініціатива покликана залучити їх до волонтерської роботи, розвивати лідерські якості, організаційні здібності, наполегливість і впевненість. Організатори сподіваються, що проєкт допоможе підтримувати психічне та фізичне здоров’я школярів під час війни.

Читайте такожДоглядають врятованих коней, реабілітують військових й тренують дітей. Цей кінний клуб на Полтавщині продовжує працювати попри війну

«Шкільні уроки волонтерства» триватимуть до червня 2024 року й охоплять територію всієї України: як школи у великих містах, так і заклади освіти в менших населених пунктах, зокрема — у селах. Також заплановані онлайн-уроки з підлітками, які вимушено покинули домівки й перебувають за кордоном.

Довідка

Ініціатори проєкту — ГО «Українська Волонтерська Служба» та ГО «Рух Олександра Педана JuniorS» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства освіти і науки та Міністерства молоді та спорту.

Нагадаємо, у Рівному британець безкоштовно навчає англійської всіх охочих.

Також волонтери допомагають нищити ворогів, за допомогою 3D-друку.

Фото: надане ШоТам.

Залишити відповідь