УЛЬТИМАТУМ УКРАЇНІ! Нас зрадили – поки Зеленський в США: Польща йде ва-банк. Жорстко!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Три держави Європейського Союзу, Польща, Угорщина та Словаччина, які вирішили в односторонньому порядку продовжити обмеження на імпорт українського зерна та іншого продовольства, можуть припинити участь у роботі Координаційної платформи в Брюсселі щодо нашого зерна.

Як зазначається, передумовою стали заяви української сторони про намір звернутися до арбітражу Світової організації торгівлі щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі в разі одностороннього блокування трьома країнами нашого експорту агротоварів.

«Польща, Угорщина та Словаччина відмовляються від роботи в межах платформи через процедурну обережність і той факт, що Україна може використати інформацію, надану в рамках координаційної платформи, проти цих трьох країн у розгляді справ у СОТ», – розповів співрозмовник PAP.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Постійний представник Польщі в Євросоюзі Анджей Садось зазначив у коментарі, що польська сторона буде говорити про майбутнє спільної сільськогосподарської політики ЄС.

Також, у Брюсселі Україна вже представила пропозиції щодо подальшого ввезення свого зерна на європейську територію. Йдеться про систему дозволів на експорт.

Передбачається, що Міністерство економіки України самостійно буде ухвалювати рішення про такі дозволи, навіть якщо держави-члени Євросоюзу будуть проти. Остаточне рішення буде за Києвом, хоча проводитимуться консультації за участі країн ЄС і Єврокомісії.

Залишити відповідь