В Україні можуть переглянути тарифи на електроенергію — НКРЕКП

Війна, Політика

У Національній комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг допускають зміни в питанні забезпечення населення електроенергією.

Про це заявив голова комісії Валерій Тарасюк, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, різницю між тарифами та ринковою ціною на електроенергію до 1 травня покриватиме «Енергоатом» і «Укргідроенерго». Він підкреслив, що ситуація у всіх енергокомпаній дуже складна, передусім — унаслідок російської агресії.

«Будуть або зміни, або продовження щодо населення в наявному варіанті. Якщо зміни, то, можливо, вони будуть важкими, але точно зваженими. Конкретніше можна буде сказати пізніше», — заявив Тарасюк.

Він також зазначив, що зараз усій енергосистемі складно і «не знає жодної компанії, якій зараз не складно».

Атаки на українську енергетику

Уночі та зранку 22 березня росіяни завдали масованого удару по енергооб’єктах у низці регіонів України. Сили ППО збили 92 повітряні цілі зі 151.

Унаслідок обстрілів є пошкодження у Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Харківській областях. Там сталися аварійні відключення електроенергії, у деяких областях вводили графіки. 

Проте найскладніша ситуація в Харкові — там росіяни намагалися уразити абсолютно всі енергооб’єкти, які живлять місто. Станом на ранок 23 березня у Харкові та області відновили світло більшості споживачів.

29 березня росіяни здійснили нову масовану атаку на українську енергетику: ППО знищила 84 з 99 повітряних цілей. Внаслідок атаки пошкоджень зазнали теплові та гідроелектростанції у центральному та західному регіонах.

Тоді окупанти серйозно пошкодили три теплоелектростанції ДТЕК. На Прикарпатті та Львівщині уражень зазнали об’єкти критичної інфраструктури.

За даними ДТЕК, окупанти пошкодили близько 80% потужностей, які компанія мала до початку масованих обстрілів у березні.

читайте також

Упродовж весни рф здійснить іще дві-три масовані атаки на українську енергетику — ГУР МО

Залишити відповідь