Вчені створили застосунок для смартфона для виявлення ознак деменції

Події України, Світ

Дослідники з Каліфорнійського університету разом з компанією Datacubed Health створили застосунок для смартфонів, який може допомогти виявити ранні ознаки лобової деменції у людей з високим генетичним ризиком захворювання. Про це повідомляє The Guardian.

Цей розлад проявляється в середньому віці й пов’язаний зі зменшенням діяльності частини мозку, що відповідає за планування, фокусування та контроль імпульсів. Застосунок дозволяє проводити когнітивні тести та оцінювати виконавчі функції, розмову, ходіння та рухи. Дослідження залучило 360 осіб із високим генетичним ризиком розвитку лобової деменції, включно з тими, у кого ще не проявились явні симптоми захворювання.

Виявлено, що застосунок може точно виявляти ранні ознаки деменції й навіть може бути більш чутливим, ніж стандартні нейропсихологічні тести, які проводяться в клініках. Наразі не планується загальнодоступне використання застосунку, але він може бути корисним інструментом для подальшого дослідження цього розладу.

У наступних клінічних випробуваннях оцінюватимуть методи лікування для сповільнення прогресування лобової деменції у носіїв гена. Застосунок також може бути використаний для моніторингу ефектів лікування, замінивши багато особистих візитів до клініки.

Читайте також:Вчені виявили пряму закономірність між кількістю психічних розладів у людей та різноманіттям птахів у цій місцевості.

Британські вчені зафіксували, що бджоли почали прокидатися раніше після зимовою сплячки, що загрожує розсинхронізації з рослинами, якими вони живляться.

Вчені нарешті з’ясували, чому коти переминають лапами.

⚡️⚡️⚡️ Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь