Верховний Суд ухвалив знакове рішення щодо переходу громад із УПЦ ПМ до ПЦУ

Події України

Верховний Суд вперше ухвалив рішення про законність переходу релігійної громади з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України. Воно має стати прецедентним для подібних випадків.

У суді повідомили у Facebook, що частина мешканців села Калинівка Житомирського району Житомирської області вирішила добровільно змінити канонічну приналежність, але цей крок було оскаржено у суді. Суди першої та апеляційної інстанцій у задоволенні позову відмовили. Справа пішла до Великої палати ВС.

У коментарі для «Української правди» адвокати, які представляли в суді ПЦУ, вказали на важливість цього рішення.

«Загалом, важливість цього рішення для триваючого з 2019 року процесу переходу релігійних громад України з УПЦ МП до ПЦУ важко переоцінити, адже воно стане прецедентним для всіх інших подібних спорів та надасть впевненості у законності такого переходу релігійним громадам, які ще вагаються ухвалювати рішення про вихід з УПЦ МП», – вказали юристи.

Деталі: Захисники також звертають увагу, що в цьому рішенні надано відповіді на фундаментальні питання у такого роду правовідносинах:

  • чи порушуються права колишнього настоятеля рішенням про перехід;
  • яким чином визначається членство в релігійній громаді;
  • у який спосіб визначається кворум під час загальних зборів членів релігійної громади.

Раніше у Нетішині Хмельницької області місцеві жителі проголосували за перехід двох храмів УПЦ МП до Православної церкви України.

Українська православна церква Московського патріархату припинила своє існування у Львові.

Розташована у селищі Бородянка Київської області парафія Храму Святого Архістратига Михаїла у неділю, 9 липня 2023 року, перейшла від УПЦ (МП) до ПЦУ.

⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь