ВЕСЬ ПЛАЦДАРМ НАШ! Все як під Херсоном: немислимий прорив – ЗСУ заходять! Вирішальна мить – звільнили?

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

В українському командуванні відмовляються коментувати ситуацію на лівобережжі Херсонщини, щоб не нашкодити наступу ЗСУ.

Російські окупанти скаржаться на безпомічність на лівобережжі Херсонської області, куди нібито прорвалися українські захисники. При цьому наголосимо, що у командуванні Сил оборони регулярно відмовляються коментувати будь-який рух ЗСУ на тій ділянці фронту, щоб не зашкодити контрнаступальним діям.

Як розповіли у коментарі ВВС самі ж окупанти, українським військам вже вдалося не тільки прорвати оборону, а й зайняти плацдарм на певних ділянках у тій місцині.

За словами загарбників, перед операцією бійці ЗСУ нібито роз’їжджали по позиціях росіян у російській формі та розстрілювали їх упритул.

«Під’їжджали майже впритул до позицій. Поки наші дивилися — їх усіх валили», — каже джерело ВВС.

Втім, росіяни посилили цей напрямок морською піхотою, хоча ЗСУ, за твердженням окупантів, вдалося захопити кілька одиниць ворожої техніки.

Є також полонені серед росіян.

«Уже кілька людей потрапили до полону. Зник наш командир із усіма заступниками. В нас важка ситуація. За ніч поклали дві наші роти. Українці закріпилися на нашому боці в районі Кринок, і звідти поки що вибити їх не можемо. Чергуємо не добу через добу, а весь час без замін. Людей нема. Плюс — усі бояться», — поскаржився один з окупантів.

За словами окупантів, у них останні шість днів немає ніякого зв’язку з підрозділами.

«Діємо, як самі вирішимо, вже шість днів. Наосліп. Зараз затихло все трохи, а так усе ходуном ходить. Бліндаж підкидає», — заявляє загарбник.

Військовий експерт Юрій Федоров прокоментував успіхи ЗСУ на лівому березі Дніпра. Про це фахівець розповів в інтерв’ю українському виданню.

«Все може змінюватися, поки це голка в тілі російської армії, яка викликає роздратування та побоювання. І це змушує російських генералів нервувати і дратуватися та шукати якісь рішення, яких не має на даний момент», — розповів експерт.

Фахівець додав, що на плацдармі можуть перебувати до 400 спецназівців, кілька БМП або інших бойових машин. Оскільки це були машини-амфібії, вони просто перепливли водну перешкоду. І той факт, що Росія нічого не може з цим зробити – це дискредитація цієї армії на даний момент.

Також цей плацдарм створює протиріччя в російській армії, адже на Херсонський напрямок нещодавно був призначений генерал Теплинський. Про нього ходить багато різних чуток, адже він перебуває в опозиції до Шойгу і Герасимова, то тепер він знайшов з ними спільну мову.

Але вже за кілька днів після призначення Теплинського по його штабу вдарили ЗСУ, вбивши високопоставлених офіцерів на цьому напрямі. Сам же Теплинський після удару опинився у лікарні, а управління військами ніхто не взяв, тому цей напрямок зараз паралізований просто, адже якщо з командиром щось трапляється, то армія не знає, що робити.

Напередодні американський Інститут вивчення війни повідомив про те, що ЗСУ здійснили атаки на лівому березі Дніпра на Херсонщині — повільний наступ викликає паніку у російських військових.

Російські «воєнкори» стверджували, що українські війська атакували поблизу Пойми (10 км на південний схід від Херсона та 4 км від річки Дніпро) та Піщанівки (13 км на південний схід від Херсона).

Водночас у командуванні південного угрупування ЗСУ коментувати ситуацію на лівому березі Дніпра відмовляються. За словами спікерки ОК «Південь» Наталі Гуменюк, ЗСУ активно працюють над тим, щоб створити максимальні труднощі для ворожої логістики. 10 листопада вона підтвердила, що робота триває, і різні методи використовуються для досягнення цієї мети.

Залишити відповідь