Від обіду! Колона за колоною – МАРІУПОЛЬ ЗДАЮТЬ? Ганебна втеча, ЗСУ вже на підступах! НЕ зупинити!Від обіду! Колона за колоною – МАРІУПОЛЬ ЗДАЮТЬ? Ганебна втеча, ЗСУ вже на підступах! НЕ зупинити!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Через значний ріст «бавовни» в районі Маріуполя, російські війська відчувають необхідність у вивезенні більшої кількості своїх військових і техніки з цього міста на окуповані території. Депутат Маріупольської міськради Дмитро Забавін повідомив одному з каналів, що окупанти активно використовують Маріупольський порт для цієї мети. Туди, ймовірно, доставляють зброю із території Росії.

Останнім часом української «бавовни» у Маріуполі значно побільшало. Так, нещодавно у Маріупольському районі лунали вибухи. Так звана російська ППО працювала в районі Юр’ївки та Ялти. Не щастило росіянам і на Білосарайській косі, і на всій лінії, яка розташована на узбережжі Азовського моря.

«Прильотів багато і тому окупанти вже перестають використовувати Маріуполь як місце скупчення своїх військових. Його тепер використовують як військово-логістичний хаб», – зазначив Дмитро Забавін.

Тепер усе, що приходить до Маріуполя сортують та відправляють на Донецький напрямок, а також на тимчасово окуповані території Запорізької області. Особливо популярним напрямком став Бердянськ.

«У них, на радість нам, суттєво погіршився стан логістики через події, пов’язані з Кримом. Відповідно вони збільшили логістичне навантаження на Маріуполь з боку терористичної Росії», – зауважив депутат Маріупольської міськради.

Зазначимо, все, що приходить з Новоросійська йде до Бердянська та далі в напрямку інших окупованих територій. Для цього, зокрема, використовують зараз Маріупольський порт. Нещодавно туди завести 1700 тонн нібито будівельних матеріалів. Хоч прямих доказів, що там насправді озброєння, немає, але, очевидно, що це пріоритет для окупантів.

З початку 2023 року росіяни перевезли 80 тисяч тонн «будівельних матеріалів» та «гуманітарної допомоги» через Маріупольський порт.

Тим часом на Півдні панує напружена ситуація, і там тривають активні бої в окопах, під час яких артилерія веде вогонь з обох сторін. Російські війська накривають наші позиції ракетами «Град» і використовують FPV-дрони. Про це повідомив боєць з легіону «Свобода» Костянтин Денисов. За його словами, українські військові здатні ефективно відбивати атаки ворога і вже освоїли методи виходу з-під ударів ворожих дронів.

На Півдні працює авіація противника, яка «полює» за нашою бронетехнікою. FPV-дрони переважно завдають ударів по штурмовій піхоті, гелікоптери – по бронетехніці, а ворожі штурмовики бомблять й обстрілюють громади на лінії зіткнення. У деяких громадах від будівель залишилися самі руїни.

«Треба віддати належне, вони стоять міцно, вчепилися зубами, ходять в контратаки, намагаються відбити певні позиції, але це їм не вдається, тому що наша артилерія працює дуже круто», – розповів Костянтин Денисов.

Завдавати ворогу ураження допомагає західна зброя. А на деяких позиціях від росіян вже не залишилося й сліду.

За останні дні фронт рухається не надто активно, тривають позиційні бої. Проте, нам вдається досягати успіхів на певних ділянках.

«Українським захисникам вдалося взяти під контроль низку важливих ділянок, зокрема автомобільних, логістичних, але і ворог дуже вправно використовує особливості місцевості й рельєфу для того, щоб захищатися», – сказав боєць.

Противник далі мінує територію. Це він робить як вручну, так і за допомогою техніки. Якщо їхня піхота починає відступати, окупанти дистанційно закидують міни, щоб зупинити наше просування. Через це українські бійці отримують важкі поранення.

«Чиновникам уже треба думати про те, щоб повернути наших хлопців до нормального життя і збудувати для них зручну інфраструктуру. З протезами, ампутованими ногами важко заходити в маршрутки, тролейбуси. На жаль, місто не пристосоване до такої війни, а це війна артилерії», – підсумував Костянтин Денисов.

Залишити відповідь