Відтепер під час повітряних тривог у Києві не буде зачинених укриттів ‒ КМВА5

СВІТ


У Києві більше не буде закритих укриттів під час повітряної тривоги. Усі проблемні об’єкти будуть своєчасно виявлятися і до таких споруд забезпечуватимуть безперешкодний доступ.

Про це сказав перший заступник начальника Київської міської військової адміністрації генерал-майор Володимир Кидонь, повідомляє пресслужба КМВА.

Фото: t.me/VA_Kyiv
Перший заступник начальника КМВА Володимир Кидонь побував в укритті в Святошинському районі
Перший заступник начальника КМВА Володимир Кидонь побував в укритті в Святошинському районі
Перший заступник начальника КМВА Володимир Кидонь побував в укритті в Святошинському районі
Перший заступник начальника КМВА Володимир Кидонь побував в укритті в Святошинському районі

Він на прикладі показав, як саме відбуватиметься реагування на зачиненні укриття. Разом із директором Департаменту муніципальної безпеки Романом Ткачуком та представниками ЗМІ Кидонь відвідав одне з укриттів у Святошинському районі. На цю захисну споруду від місцевих жителів надійшло чимало скарг. Це укриття було зачиненим під час тривог. А його балансоутримувач викинув на вулицю речі людей, які вони залишали в укритті.

«Київ регулярно зазнає повітряних нападів. Під час останніх таких атак, було виявлено, що не всі укриття відкритті для киян. Це не системна проблема Києва, а точкові питання, на які ми реагуємо і вирішуємо проблему на місцях», ‒ сказав Кидонь.

Він також розповів, що на засіданні Ради оборони міста начальник КМВА Сергій Попко поставив завдання структурним підрозділам виявляти зачинені укриття та забезпечувати до них доступ. Крім того, зараз перевірка споруд цивільного захисту відбувається у рамках військових навчань за участі підрозділів угруповання сил та засобів оборони Києва. Вони проходять з 23 по 25 травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні оголошували повітряну тривогу: повідомляли про ракетну загрозу

«Ведеться системна робота – безпосередні виїзди на проблемні об’єкти, разом із районними державними адміністраціями проводимо роботу з балансоутримувачами укриттів. Національна поліція вже здійснила перевірку 34 проблемних укриттів, виявила чотири нефункціонуючих. А також п’ять об’єктів, що не обліковуються як укриття. Виявлено також два таких, що по факту відсутні. Решта – функціонують в штатному режимі», ‒ зазначив Кидонь.

Він також нагадав киянам, як діяти у випадку якщо під час тривоги укриття зачинене.

«Ви можете зателефонувати на 101 або ж 1551, тоді рятувальники приїжджатимуть та відкривають укриття власноруч. Немає головнішої задачі ніж життя і безпека людей. І Київська міська військова адміністрація робить і робитиме все необхідне, аби кожен киянин почував себе захищеним», ‒ додав Кидонь.

У Святошинському районі провели профілактичну роботу із балансоутримувачем проблемного укриття. Надалі воно буде використовуватися за призначенням – як споруда цивільного захисту, з безперешкодним доступом для місцевого населення під час тривог.

Загалом на початок цього року фонд захисних споруд цивільного захисту у Києві збільшено на 398 укриттів. Нині у столиці заплановано використання 4 014 укриттів. Із них 3 393 – цокольні та підвальні приміщення, 364 – підземні автопаркінги, 211 – підземні переходи, 46 – підземні приміщення метрополітену.

Наземний громадський транспорт Києва тепер довозитиме пасажирів до найближчого укриття у разі оголошення повітряної тривоги. Нововведення почало діяти з понеділка, 22 травня. Відповідне рішення ухвалила Рада оборони Києва.

Із 26 березня в Києві скоротилася тривалість комендантської години. Вона тепер триває з 00:00 до 5:00.
Джерело