Військовий уточнив, яку тактику взимку застосує росія для завдання ударів по Україні

СВІТРосійські окупанти зробили висновки з минулорічної тактики ракетних обстрілів та зрозуміли, що намір залишити українців без електрики і тепла не принесе їм зміни на лінії фронту. Про це розповів військовий аналітик, ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман в телемарафоні.

«Ці атаки, коли вони хочуть нас залишити без електрики і тепла взимку, що це дає для лінії фронту? Мало що може змінитись на лінії фронту, якщо всередині України люди по дві доби будуть без світла», – сказав експерт. 

Новітня тактика російських обстрілів буде не така, як рік тому, коли ворог одночасно атакував по багатьом цілям всередині країни, при цьому використовуючи по кожному об’єкту відносно невелику кількість ракет.

«Від 5-10 до 15 ракет по одному об’єкту, а загалом запускаючи по всій території до 70-80, максимум до 100 ракет одночасно вони могли запускати. Цієї зими вони можуть запускати таку кількість 70-80 ракет два рази на місяць, максимум три, судячи з того, що вони накопичили. Зміна буде в тому, що вони, швидше за все  не будуть розпорошуватись ракетами по всій країні, а виберуть одну чи дві цілі і туди спробують  спрямувати вже відносно велику кількість ракет одночасно»,- уточнив Гетьман. 

Ворог буде підсилювати ракетні атаки використанням різних типів безпілотних летальних апаратів та створюватиме хибні цілі, щоб перевантажувати протиповітряну оборону.

«В них велика кількість, щонайменше 575 ракет Х-55. Ці ракети можуть застосовуватись навіть без бойової частини, які хибні цілі», – сказав Гетьман.

Взимку, швидше за все, російські окупанти будуть більше атакувати об’єкти півдня та центральної частини України, а для атак ворог застосовуватиме «суміш» різного типу далекобійних ракет та дронів.

«Більше зосередяться на центральних та південних районах. Тому що вони вважають, що там не така потужна протиповітряна оборона. До того ж, в них є інша мета – посіяти зневіру всередині суспільства, щоб почались якісь висловлювання невдоволення населення. Тому, для досягнення такої цілі вони будуть атакувати південні та центральні регіони, де на думку росіян, легше розхитати певні негативні настрої цивільного населення. Так саме вони можуть спробувати атакувати захід України, по різним військовим об’єктам. Намагатимуться атакувати Київ, але будуть стріляти менше, бо вони бачать, що столиця добре захищена і сенсу нема, це тільки втрачати ракети. Звісно, будуть обстрілювати прикордонні та прифронтові території країни, але не далекобійними ракетами. Тобто, будуть комплексні атаки, вони будуть робити таку суміш із балістичних та крилатих ракет з безпілотними літальними апаратами»,-  додав Гетьман. 

Читайте також: у ГУР повідомили, скільки ракет зараз має росія

Сьогодні Україна має більш потужні можливості протиповітряної оборони для протистояння  російським комплексним ударам, ніж рік тому. 

varta1.com.ua: Новини


Ольга Чобіт

Джерело 1