Віз три автомобілі з Польщі нібито для добродійників

СУСПІЛЬСТВО


Віз три автомобілі з Польщі нібито для добродійників

15:08 15 листопада 2023 р.

Тепер водієві загрожує штраф, що дорівнює вартості трьох конфіскованих у нього автівок.

Про це повідомила Львівська митниця, пише DailyLviv.com.

13 листопада в пункт пропуску «Краківець – Корчова» прибула з Польщі вантажівка MAN, яка транспортувала гуманітарну допомогу з Європи. 

Для проходження митного контролю водій – 51-річний житель Львівської області, подав товаросупровідні документи про переміщення 40 польових ліжок для благодійного фонду у Києві  та  трьох автомобілів: Nissan (2006 р.в.), Isuzu (2008) і Mazda (2008), адресованих на благочинну організацію в м. Новояворівськ. 

Для перевірки законності переміщення вантажу працівники Львівської митниці зв’язалися з керівниками благодійних фондів, які значились «одержувачами гуманітарної допомоги» у супровідних листах, поданих водієм.  

У першому випадку керівниця фонду підтвердила, що вона дійсно очікує польові ліжка. Однак керівник новояворівської організації спростував усю інформацію щодо очікування автомобілів. Також він підтвердив письмово, що не надавав і не підписував  жодних листів, які служать підставою для переміщення авто як гуманітарної допомоги. 

Відтак у діях водія вбачаються порушення митних правил, описані в ч.1 ст. 483 (Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом надання неправдивих відомостей щодо отримувача товару) МКУ. За цим фактом складено адмінпротокол. 

Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів. 

Польові ліжка були відправлені адресату. Автомобілі, вартість яких встановлюється, вилучено.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1