“Вони всі мeртвi”, – почула вчителька, яка вмить втратuла всіх своїх 32 учнів

ЖИТТЯ, СУСПІЛЬСТВО

“Я уявила, як тримаю в руках аркуш відвідуваності свого класу і закреслюю імена одного учня за іншим, доки не видряпаю 32 імені; вони всі тепер мертві”.

Несрін Абу Ель-Фадель, вчителька арабської та французької мов у Марракеші, згадує день, коли вона помчала до села Адасель на гірському хребті високий Атлас в Марокко – шукати своїх учнів серед уламків після землетрусу магнітудою 6,8.

Несрін та її мати провели ніч на вулиці після землетрусу минулої п’ятниці, коли вона почула новини про руйнівні наслідки потужних поштовхів для гірських сіл.

Вона відразу подумала про школу, де працювала – центральну школу Адасель – та її учнів, яких вона називає “мої діти”.

“Я пішла у село і почала розпитувати про моїх дітей: де Сомая? Де Юсеф? Де ця дівчинка? Де той хлопчик? Відповідь надійшла через кілька годин: “Вони всі мертві”.

“Щонайменше 10 членів моєї родини загинули”. Марокко у відчаї намагається знайти живих людей під завалами
“Тіла жінок і дітей пливли повз нас”. У Лівії продовжують знаходити тисячі жертв повені
8 вересня в Марокко стався найсильніший землетрус, який коли-небудь реєстрували в країні, і наймасштабніший за 60 років: близько 3000 людей загинули і тисячі зникли безвісти.

Найбільше постраждали райони на південь від міста Марракеш, де багато гірських сіл повністю зруйновані.

Children sitting in a classroom doing schoolwork
Несрін описує своїх загиблих учнів як “янголів”

Однією із загиблих учениць, яку знайшла Несрін, була Хадіджа. Рятувальники знайшли шестирічну дівчинку, яка лежала поруч зі своїм братом Мохамедом та її двома сестрами Меною та Ханан. Усі вони були у своїх ліжках — ймовірно, спали — під час землетрусу, і всі ходили до школи Несрін.

“Хадіджа була моєю улюбленицею. Вона була дуже гарною, розумною, активною та любила співати. Вона приходила до мене додому, і я любила вчитися та спілкуватися з нею”.

Несрін згадувала своїх учнів як “янголів”, дітей, які виявляли повагу і прагнули вчитися. Попри боротьбу з бідністю та зростання цін, діти та їхні родини вважали навчання в школі “найважливішим у світі”.

“Наше останнє заняття було в п’ятницю увечері, рівно за п’ять годин до землетрусу”, – згадує Несрін.

“Ми вчили національний гімн Марокко і планували заспівати його перед усією школою в понеділок вранці”.

“Не спати”

Damaged school building
Школа, в якій працювала Несрін, була сильно пошкоджена землетрусом

Попри її спокійний голос, Несрін страждає від психологічної травми. Вона досі не може прийняти те, що сталося з її учнями та школою.

“Я не сплю, я все ще в шоці, — сказала вона мені. – Люди вважають мене однією із щасливчиків, але я не знаю, як мені жити далі”.

Несрін любила викладати арабську та французьку мови дітям в Адаселі, селі, населеному амазигами-берберами, корінним населенням Північної Африки, яке в основному розмовляє своєю мовою, тамазит.

“Арабську та французьку було важко вивчити, але діти були дуже кмітливими й майже вільно володіли обома мовами”, — згадує вона.

Несрін планує продовжити свою кар’єру вчительки – вона сподівається, що школу Адаселя, яка зруйнувалася під час землетрусу, відновлять.

Згідно з офіційними заявами, 530 навчальних закладів зазнали різного ступеня пошкоджень, у тому числі деякі повністю зруйновані або зазнали серйозних структурних пошкоджень.

Уряд Марокко тимчасово призупинив заняття в найбільш постраждалих районах Аль-Хуз, Чічауа та Тарудант.

“Можливо, одного разу, коли відбудують школу і заняття відновляться, ми зможемо вшанувати пам’ять тих 32 дітей і розповісти їхню історію”, – каже Несрін.

джерело

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Залишити відповідь