Воєнний стан та…

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Воєнний стан та загальна мобілізація в Україні тривають з 24 лютого 2022 року, всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов’язаними. Мобілізувати можуть будь-кого з військовозобов’язаних, якщо їх визнають придатними до служби і вони не мають відстрочку.

Про це повідомила депутатка від «Слуги народу» Мар’яна Безугла.

Зараз депутати готують до реєстрації великий законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Поточний перелік основних змін:

1. Нова додаткова відпустка із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів військовослужбовцям, яких звільнено з полону.

2. Нові обов’язки для військовозобов’язаних щодо:
обов’язкового проходження медичного огляду та лікування згідно з рішеннями ВЛК;
наявності при собі військово-облікових документів, які пред’являти за вимогою уповноваженого представника ТЦК та СП.

Також у законопроєкті прописано нові підстави для звільнення:

-за власним бажанням для іноземців та осіб без громадянства;
у зв’язку із звільненням з полону (крім тих, хто добровільно здався у полон)
-у зв’язку з достроковим розірванням контракту для курсантів жіночої статі;
-у зв’язку з наявністю інвалідності І чи ІІ групи;
-у зв’язку із проведенням організаційних заходів у розвідорганах, СБУ, УДО.

Окрім цього, право на відстрочку від призову на військову службу нададуть педагогічним працівникам закладів фахової передвищої освіти.

Зазначимо, що кількість бажаючих навчатися під час дії воєнного стану збільшилася у 2-3 рази не тільки у зв’язку з підстав підвищення свого професійного рівня, але й для уникнення призову на військову службу. Змінами передбачається усунути можливість уникнення від призову шляхом здобуття другої, третьої передвищої або вищої освіти.

Водночас право на проходження військової служби нададуть особам з інвалідністю (за їхнім бажанням), попри наявність підстав для відстрочки від призову під час мобілізації.

За словами депутатки, може зменшитись коло громадян, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю І та ІІ групи або яка потребує постійного догляду, до членів сім’ї першого ступеня споріднення, та усунення можливості ухилення від призову під час мобілізації шляхом оформлення фіктивного догляду за особами, які його потребують.

Залишити відповідь