Врятовані життя: у Тернопільській обласній лікарні провели пересадку двох нирок від одного донора

СУСПІЛЬСТВО
Врятовані життя: у Тернопільській обласній лікарні провели пересадку двох нирок від одного донора

Дві операції чоловікові та жінці провели минулого місяця.

Донором стала жінка, яка мала пухлину головного мозку, що спричинила важкий крововилив, а. відтак, лікарі Теребовлянської міської лікарні констатували смерть головного мозку.

«Ми дуже вдячні родині жінки, що дала згоду на вилучення органів для проведення операцій з трансплантації. Завдяки цьому вдалося врятувати життя двом пацієнтам молодого віку. У пацієнтів були хронічні захворювання нирок, обоє перебували на гемодіалізній терапії. Це означає, що їх власні нирки вже практично не функціонували, їх роботу тричі на тиждень виконував апарат «штучної нирки», – розповів лікар-трансплантолог Олександр Кіт.

Чоловік та жінка хворіли давно, поки у них не настала термінальна ниркова недостатність.

«Обоє реципієнтів періодично лікувалися у відділенні нефрології, а згодом знаходилися на програмному гемодіалізі у нашій лікарні. За рекомендацією нефролога та лікаря-трансплантолога ТОКЛ стали на лист очікування щодо необхідності трансплантації органів. Пересадка нирок – це був єдиний метод покращити їм якість життя», – наголосила трансплант-координаторка закладу Ірина Довга.

Пацієнтів уже виписали додому. Зараз вони спостерігаються у свого лікаря-трансплантолога відділення кардіохірургії та трансплантології ТОКЛ.

Залишити відповідь