Все все, ЇМ ХАНА! ЗСУ розривають на БТР-ах: лоб в лоб – фланги сипляться. Ворог валить!

ПОДІЇ УКРАЇНИ

Після значних втрат, які російські війська понесли наступу на Авдіївку за півтора місяці, російська пропаганда намагається представити події в цьому регіоні як успіхи. Однак «успіхами» дії агресора можна назвати хіба з великою обмовкою.

Про це українському каналу розповів військовий експерт Андрій Крамаров. На його думку, величезні втрати противника не дозволяють називати тактичні здобутки агресора «успіхами».

Росія дійсно має певні тактичні успіхи в розширенні свого виступу на північному фланзі Авдіївки зі сторони Красногорівки. Агресор намагається захистити свої фланги від можливих контрударів Сил оборони, від яких він потерпав під час боїв за Бахмут. Але прорвати оборону наших захисників поблизу Коксохіму йому не вдається.

Дещо скромнішими виглядають здобутки росіян на південному фланзі міста, де українські військові тримають ворога за межею міста. Водночас паралельно з наступальними діями триває знищення Авдіївки корегованими авіабомбами, через що вона поступово вкривається руїнами. На жаль, поки що Сили оборони не мають ефективної протидії від ворожих авіаударів.

«Руйнування Авдіївки є єдиним «успіхом» російської армії. Не можна сказати, що вона вже зараз досягла якогось успіху в наземній операції, адже Сили оборони проводять контрнаступальні дії», – переконаний Крамаров.

Росія не вперше намагається видати свої шалені атаки за успіхи. Варто нагадати, раніше ЗМІ заявили, що російські загарбники проломили лобову лінію оборони Авдіївки. Однак в 59-тій окремій мотопіхотній бригаді спростовують цю інформацію.

Офіцер 59-ої окремої мотопіхотної бригади Сергій Цехоцький розповів, що інформація про прорив української лінії оборони Авдіївки не відповідає дійсності.

За словами Цехоцького, ситуація довкола Авдіївки відповідає тим задачам, які ставить командування.

Ситуація знаходиться під контролем оперативного командування, під контролем командирів підрозділів. Ми не будем висвітлювати в ефірі де хто прорвався, тому що це, скажемо так, мало кажучи, не відповідає дійсності. А, по-друге, щоб не висвітлювати цю ситуацію для ворога, – сказав Цехоцький.

Варто зазначити, що Інститут вивчення війни теж не підтверджує слова росЗМІ. За їхніми словами, українські захисники контратакували під Авдіївкою і нібито просунулися вперед.

Додамо, країна-агресор Росія кидає десятки тисяч солдатів на Авдіївку Донецької області і просувається вперед ціною величезних втрат, йдеться в репортажі The Wall Street Journal.

Після провалу російських атак на Авдіївку в жовтні країна-агресор змінила тактику і почала посилати вперед невеликі групи піхоти. Як пише WSJ, Росія «може собі дозволити втратити незліченні тисячі солдатів заради незначних успіхів». За словами заступника командира батальйону 47-ї механізованої бригади Олександра Ширшина, «окупанти крок за кроком займають наші позиції».

«Ми досі мотивовані, але виснажені», — сказав військовослужбовець 110-ї механізованої бригади Олександр Сергейчиков, який обороняє Авдіївку з весни 2022 року.

Сергейчиков розповів, що російські окупанти захопили терикон, повзаючи по тілах своїх товаришів, поки в українських захисників не закінчилися боєприпаси.

Інший боєць Сил оборони розповів, що російська піхота, яку окупанти відправляють в атаки, здебільшого погано навчена і стає легкою мішенню, збиваючись у купу.

Боєць 47-ї бригади Богдан Лисенко, який керує автоматичною гарматою на американській БМП Bradley, розповів, що росіяни «наступають як зомбі», а деякі носять налобні ліхтарики — «свято для будь-якого кулеметника».

Як пише WSJ, на знімках з безпілотників видно поля, всіяні тілами російських окупантів, але вони продовжують наступати.

«Це стратегія. Вони вишукують слабкі місця, а потім йдуть туди. У нас не вистачає боєприпасів, але у них достатньо людей», — сказав командир Bradley в 47-й бригаді Михайло Коцюрба.

Залишити відповідь