Все закінчиться ТАМ?! Перелом війни: окупанти полили сльози – крах всьому, ЗСУ вгризлись зубами!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

На Авдіївському напрямку другий місяць поспіль тривають штурмові дії російських окупантів. Зокрема, ворог активізувався в районі коксохімічного заводу. Тому ходить думка, що перелом війни буде саме на Авдіївському напрямку.

Про це розповів очільник Авдіївської МВА Віталій Барабаш.

За його словами, захисникам вкрай важко, але вони тримаються.

«Найголовніше наше досягнення за цей період – те, що лінія оборони тримається, жодних проривів немає», – зазначив Барабаш.

Попри незначне збільшення «сірої зони», основні об’єкти, зокрема коксохім, під контролем Сил оборони. Проте, останнім часом ворог наступає переважно піхотою, бо на Сході змінилась погода, і тепер росіянам важко застосовувати техніку.

«Бо ґрунти дуже важкі – так званий глинозем на нашому напрямку – і техніка стає. Не лише колісна, але й техніка на траках (гусенична) також просто не може їхати», – пояснив Барабаш.

Тому ворог кидає виключно піхоту. Однак і її вже менше. Якщо раніше були групи по 40 окупантів, то тепер – по 8–12 осіб. Вочевидь вони виснажуються.

Голова Авдіївської МВА переконаний, що країна-агресорка ще має достатньо живої сили. Найімовірніше, штурм міста був політичним рішенням, тож окупантів гнатимуть доки зможуть. Однак саме Авдіївка може кардинально змінити ситуацію на фронті.

«Зупинити штурмові дії чи відвести війська, чи щось на кшталт такого – це має бути якесь політичне рішення або глобальний перелом у цій війні загалом. І чомусь у мене таке враження, що цей перелом буде саме на Авдіївському напрямку», – припустив Барабаш.

Також додамо, що бойові дії навколо Авдіївки залишаються найбільш активними. Ворог намагається й далі проводити наступальні дії. ЗСУ здійснюють контрнаступальні дії й контратаки.

Про це розповів Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт.

«Бойові дії навколо Авдіївки залишаються найбільш активними. Ворог намагається проводити й далі наступальні дії. ЗСУ здійснюють контрнаступальні дії, контратаки. Фактично, спроби противника забезпечити оточення Авдіївки вже впродовж місяця ні до чого не призводять, окрім суттєвих втрат окупантів», — пише експерт.

За його словами, Максим Морозов, офіцер «Легіону Свободи», майор МВС, розповів, що на південь від Авдіївки ситуація стабілізується. Ворог вперся об стіну нашої оборони та не може забезпечити своє просування попри атакувальні дії.

«Противник веде постійні авіаудари, артобстріли. На півдні, в центрі, на півночі техніка застосовується з боку ворога мало або взагалі не застосовується. Це пов’язано з тим, що ґрунти серйозно розмʼякли. А ворожа техніка, яка йде, відразу ліквідовується нашими операторами БПЛА та артилерією. Звичайно, вже кількість російської техніки зменшилася і вже не є такою величезною як на початкових етапах. На думку військових, окупанти зараз накопичують, маскуючи, техніку в Макіївці або в Донецьку, щоб з настанням холодів почати активно її використовувати. У центрі бойових дій противник активно застосовує піхоту. Ці дії окупантів мають ознаки мʼясних штурмів. Дійсно, є критична ситуація в промзоні, яка перебуває під постійним пресом піхотних атак. ЗСУ ліквідовують ворожу піхоту і не дають закріпитися противнику. Правда, що в промзоні є серйозна загроза й небезпека, але Сили оборони справляються», — продовжує розповідати Сергій Згурець.

Він зазначив, що на північ від міста є коксохім і терикон. Терикон залишається сірою зоною.

«На території коксохімічного комбінату немає бойових дій. Був момент, і загарбники перейшли за залізницю. У росіян зараз новий тренд — побачити Авдіївку чи коксохім та померти. На півночі ворог намагається розширити так звану клішню. На півдні клішня не ворушиться, вона стоїть на місці. А північну клішню окупанти намагаються розширити до Очеретиного, щоб перерізати логістику ЗСУ та оточити Авдіївку. Але розширення північної клішні зупинилося на штурмі хутора Керамік», — підсумував військовий експерт.

Залишити відповідь