Всі резерви туди! Вже в Горлівці – битва почалася: ЗСУ увірвалися в ефір! Вперше з 2014!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Захисник Горлівки Євген Ієвлєв поділився інформацією про вчинки окупантів, що не піддаються логіці.

Якщо противнику і треба утримати свої позиції біля Горлівки за будь-яку ціну, то для цього необов’язково свідомо викликати на себе вогонь, повідомив Євген Ієвлєв.

При цьому росіяни роблять саме так, роблячи непередбачувані та незрозумілі з військової точки зору дії.

При цьому український військовослужбовець розповів про те, що ворог намагається перешкоджати роботі Starlink, щоби Сили оборони України залишилися без супутникового інтернету, а значить, і зв’язку.

«За останній тиждень противнику підвезли трохи боєкомплекту, бо густота мінометних обстрілів збільшилася. Буквально вчора було кілька провокацій зав’язати стрілецькі бої, але це не штурм. Вони викликали наш вогонь на себе, тільки незрозуміло навіщо, тим більше, що наші хлопці дали гідну відсіч. З перехоплень ми знаємо про їхні «трисоті», а в нас, дякувати Богові, без втрат», — озвучив оперативну інформацію зі свого спостереження фронту Євген Ієвлєв.

Також боєць ЗСУ розкрив хитрість росіян, яких вони вдалися, щоб пошкодити зв’язок захисникам Горлівки.

«Вчора ворог, напевно, десь втретє за період моїх чергувань врубав незрозумілі штуки, які збивають нам зв’язок саме Starlink. Це супутниковий інтернет, але вони збивають GPS-сигнал, і він не може зрозуміти, де знаходиться. Звичайно ж, у нас є і військовий зв’язок, але коли нам відрубують інтернет, це нам трохи шкодить».

Після того, як українські захисники звільнили Андріївку на Бахмутському напрямку, російські окупанти мають лише суїцидальні перспективи. Сили оборони продовжать тиснути на ворога на кількох напрямках.

Як зазначив у ефірі «24 каналу» військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко, росіяни будуть намагатися відновити контратаки, проте, найімовірніше, їм доведеться відступити до траси 0513.

Так, українські військові зможуть контролювати північний напрямок – до Кліщіївки, тиснути на південь – у районі Курдюмівки, просуватися на схід – до залізниці і траси 0513, де лежить село Одрадівка.

За словами експерта, траса 0513 – це логістична артерія, яка поєднує Бахмут і Горлівку Донецької області. Коли українські військові переріжуть цю дорогу, зможуть просуватися в напрямку Зайцевого.

«Для росіян це велика загроза, тому вони намагатимуться дуже швидко відновлювати знекровлені підрозділи та контратакувати», – пояснив Коваленко, зазначивши, що росіянам навряд чи вдасться щось протиставити просуванню українських захисників.

Найбільш імовірно, що ворог зазнаватиме великих втрат і відступатиме.

Тим часом у ворога погіршилася ситуація на південь від міста-фортеці.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.

В ISW зауважили, що підрозділи 72-ї бригади зазнали значних втрат у районі Бахмута у травні 2023 року та, ймовірно, повністю деградували.

До речі, у 3 ОШБр заявили, що взяття та утримання Андріївки – шлях до прориву на правому фланзі від Бахмута, і ключ до успіху всього подальшого наступу.

Звичайно ж, багато російських джерел намагалися заперечити успіхи ЗСУ. Втім, частина визнали, що в окупантів проблеми.

Російські мілблогери визнали, що тактична ситуація на південь від Бахмута для них погіршується, і висловили стурбованість тим, що українські сили можуть загрожувати російському угрупованню в Бахмуті, – зазначили в ISW.

Залишити відповідь