Вже почалося! Штурм міста – і це не Авдіївка: гірка правда з фронту! Всі до зброї, приготуватися!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Російські окупанти націлилася на захоплення важливого міста. Зокрема, вони підтягують резерви і готуються до наступу на Куп’янському напрямку.

Про це повідомив начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ підполковник Володимир Фітьо.

«Ворог не залишає надії на наступальні дії на Куп’янському напрямку. Мета його — це повторна окупація Куп’янська як логістичного центру, через який противник здійснював забезпечення своїх військ провіантом і озброєнням», — підкреслив він.

Представник ЗСУ пояснив, що окупантам потрібна якась мінімальна перемога на полі бою і уточнив, що ворог веде підготовку до штурмів позицій ЗСУ. У свою чергу Сили оборони зміцнюють позиції і підтягують резерви.

«Ми це розуміємо, ми розуміємо, що навіть по 100-200 метрів, які ми звільняємо, — це рух, який ворог не може зупинити. Він не встигає зміцнитися і так простіше вибивати його з нашої території. Тільки під час руху ми зможемо його відкинути з нашої країни», — каже речник командування Сухопутних військ.

Фітьо додав, що окупанти готуються активно наступати з метою виходу на рубежі Донецької та Луганської областей, при цьому у РФ немає перспектив виконати це завдання.

Варто наголосити, що днями раніше, командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський розповів, що на ділянці Ягідне — Куп’янськ-Вузловий противник зазнав значних втрат, зупинив активні дії і наразі проводить перегрупування.

Сирський заявив, що ситуація на Східному напрямку залишається складною, ворог не полишає спроб знайти слабкі місця в нашій обороні. Зокрема, на Куп’янському напрямку противник здійснює постійні атаки штурмовими загонами, намагаючись витіснити українські війська із зайнятих позицій.

«Силами 6 загальновійськової та 1 танкової армій противник продовжує вести наступальні дії в районі Куп’янського лісу, Першотравневого та Орлянського. Нарощує зусилля із захоплення панівних висот, оволодіння Синьківки та створення сприятливих умов для захоплення Куп’янська», — зазначив генерал-полковник.

Крім того, противник здійснює штурмові дії на цьому напрямку із застосуванням штурмових загонів «Шторм «V» і «Шторм «Z».

«Південніше, на напрямку Ягідне — Куп’янськ-Вузловий противник зазнав значних втрат і зупинив активні дії. Нині на цій ділянці ворог проводить перегрупування для відновлення свого наступу. Накопичує резерви та концентрує артилерійські групи. Не припиняє інтенсивних артилерійських обстрілів», — заявив Сирський.

За останній тиждень на Куп’янському напрямку втрати окупантів сягнули в особовому складі 583 осіб, із них убитими — 220, пораненими — 358, 5 військовослужбовців противника захоплено в полон. Також за цей самий період на цьому напрямку противник втратив 46 одиниць техніки, з них 15 танків і 25 бойових броньованих машин.

«Незважаючи на шалений тиск ворога, наші підрозділи мужньо утримують позиції. Ворогу завдано суттєвих втрат в особовому складі та техніці», — зазначив Сирський.

Він наголосив, що визначення задумів ворога та упередження його дій є одним із головних завдань, і повідомив, що було ухвалено низку важливих рішень для підвищення стійкості оборони.

В той же час, росія продовжує штурмові дії з ціллю захопити Куп’янськ та вийти по лівому берегу річки Оскіл, для чого стягує додаткові сили: для керування штурмовими підрозділами РФ на напрямок прибули 250 «вагнерівців».

Про це повідомив помічник начальника 15-го мобільного прикордонного загону «Сталевий Кордон» Іван Шевцов.

«За нашою інформацією, «вагнерівці» будуть використані переважно для керування штурмовими діями, а безпосередньо до штурмових підрозділів входять як підрозділи регулярної армії, так і бійці так званих підрозділів «Штурм» і «Штурм Z», укомплектовані з ув’язнених», — сказав Шевцов.

За його словами, зазвичай штурм проводить група з 20-30 військових, яку супроводжує одна одиниця техніки — танк, БМП чи БТР. Зі зміною погоди змінилася тактика штурму, говорить представник загону: армія РФ стала залучати менше техніки.

Залишити відповідь