Вже в Донецьку?! Шанс для ЗСУ – це мають знати всі: вуличні бої? Страшна новина для Путіна!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Як заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, прогноз щодо початку звільнення Донецька можна буде робити після деокупації півдня України.

«Я думаю, що це питання віддаленої перспективи. Тобто те, що успіхи в Опитному пов’язані з тим, що російські війська пішли в районі Авдіївки в наступальні дії. Їм треба було відтягнути наші сили, які діють на Вугледарському напрямку і напрямку Старомайорського. Але їм не вдалося відтягти наші сили, плюс вони пропустили зустрічний бій і надзвичайно вдалу контратаку наших бійців», – розповів Мусієнко в інтерв’ю ТСН.ua

За його словами, це призвело до того, що вдалося витіснити ворога із селища Опитне, що в Авдіївській міській громаді Покровського району Донецької області.

Там встановлено контроль і отримано певні позиції, кращі для ведення спостережень і, можливо, захисні.

«Але це не означає, що далі буде рух на Донецьк. На сьогоднішній день тривають наступальні дії в іншому напрямку. Мені здається, що питання Донецька і питання руху на схід – це питання дещо майбутнього після того, як буде деокупований південь. Бо зараз наступати по всіх напрямках, а ще й проводити операцію зі звільнення такого великого міста – це доволі таки складно буде з точки зору розподілу ресурсів», – додав він.

Українська армія в зимовий період може наступати не гірше, ніж це робили росіяни. Можливо, наступна наступальна операція вже спланована Генштабом ЗСУ.

Зазначимо, не буває наступальних операцій, які тривають до нескінченності, і нинішня українська завершиться, щойно буде досягнуто намічених цілей. Але нерозумно вважати, що осінь або тим більше зима зможе зупинити Україну.

На думку військового експерта Олексія Гетьмана, цілком можливо, що наступна операція вже спланована Генштабом і зараз триває підготовка.

«Не можна стверджувати, що ми зупинимося взимку. Із заяв західних партнерів може здатися, що з настанням холодів ми нібито не зможемо рухатися вперед. Нічого подібного. Ми взимку не гірше за росіян можемо йти в наступ. Уже незабаром ми побачимо, хто першим впорається з дощами, багнюкою, з усім тим, що на нас очікує в жовтні-листопаді. І хто буде більше наступати взимку», — підсумував експерт втданню РБК.

Майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман вважає, що українським військовим не обов’язково проривати російські лінії оборони у кількох місцях. За його словами, достатньо зробити це в одному місці, але так, щоб звідти можна було рухатися ворожими тилами.

До того ж, прорив ліній не є основним завданням.

«Російські лінії оборони побудовані паралельно залізниці Волноваха — Токмак — Джанкой. Це єдина залізниця, через яку вони можуть перекидати велику кількість вантажів. Росіяни не обороняють населені пункти, а захищають залізничні колії. Тому що без них обвалиться вся логістика південного угруповання», — сказав він у коментарі РБК-Україна.

Гетьман зазначив, що на двох напрямках до Волновахи та Токмака, що у Запорізькій області, залишається пройти 20 км. Водночас вихід на залізницю може означати виконання цілей літньо-осінньої кампанії певною мірою.

«Коли ми заберемо залізницю, за великим рахунком, можна сказати, що завдання нашого контрнаступу буде виконано. Моя суб’єктивна точка зору, це стане навіть переломом у війні. Особливо в комплексі зі знищенням Кримського мосту, який, я впевнений, буде знищено. У такому разі росіянам на півострові вистачить боєприпасів на 2-3 місяці, після чого їм не буде чим воювати», — сказав експерт.

Залишити відповідь