Взяли за барки! США не витримала — Орбана просто розтерли: тепер точно закриється! Оце так поворот!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

США відновили тиск на владу Угорщини, вимагаючи схвалити приєднання Швеції до НАТО після більш ніж річної затримки з боку уряду прем’єр-міністра Віктора Орбана.

Про це розповів посол США в Угорщині Девід Прессман.

«Угорщина добре знає, на скільки вигідним буде членство Швеції в Альянсі. Прем’єр-міністр заявив, що підтримує членство Швеції, і ми чекаємо оперативних дій від уряду і парламенту країни», — сказав він.

Варто зазначити, що Туреччина та Угорщина — єдині члени НАТО, які не ратифікували заявку Швеції на вступ. Процес затягнувся, незважаючи на те, що влада в Анкарі і Будапешті погодилася на приєднання Швеції.

Туреччина зняла свої заперечення в липні на саміті НАТО після того, як Швеція пообіцяла придушувати курдські сепаратистські угруповання на своїй території.

Угорщина, зі свого боку, заявила, що наслідує приклад Туреччини в процесі ратифікації, не пояснивши чому. Уряд Орбана висловив невдоволення Швецією за її критику з приводу підриву верховенства закону в Угорщині.

Також нагадаємо, що Швеція подала заявку на вступ до НАТО у травні 2022 року на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну. До цього, протягом багатьох років країна дотримувалася нейтрального статусу і не виявляла бажання приєднатися до Альянсу. В липні минулого року було підписано протоколи про вступ. Будапешт заявляв, що прагне більшої поваги з боку Швеції і звинувачував Стокгольм у надмірній критиці на свою адресу.

Залишити відповідь