Як правильно вибрати вентилятор для офісу

ЖИТТЯ

У літню спеку, здається, неможливо ні на чому зосередитися. Врятуватися від неї допомагає такий простий та звичний побутовий прилад, як вентилятор. Чому не кондиціонер? Тому що це набагато природніший і здоровіший спосіб охолодження повітря, головне – правильно вибрати побутовий прилад, що можна зробити за посиланням https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/ventilyatory.html, але для цього потрібно знати, які бувають види та призначення вентиляторів.

Тип робочого механізму: принцип дії вентилятора

Найчастіше зустрічаються осьові або радіальні вентилятори. Осьові моделі використовуються частіше, вони прості та надійні: є двигун та лопатеве колесо, яке обертається в одному напрямку. Другий прилад – радіальні вентилятори, що вони собою являють? Ці прилади мають трохи складніший механізм. Лопатки в роторі тут мають вигнуту форму, завдяки чому повітря, яке виштовхується з цього приладу, вже має натиск. Як правило, силу цього тиску можна контролювати за допомогою спеціальних кнопок. Тобто основна різниця радіальних та осьових вентиляторів – це форма лопаті.

Але крім цих звичних моделей вже є й інша, яка вважається більш сучасною. І це безлопатевий прилад. Які плюси та мінуси вентилятора такого типу можна відзначити? Його головна перевага полягає у повній безпеці: у нього відсутні лопаті, а рух повітря здійснюється за рахунок потужної турбіни повітрозабору в основі приладу, зовнішньою частиною якого є кільце. З його допомогою виконується основна функція вентилятора, тобто охолоджується повітря.

Тип установки: підлогові та настільні прилади

Коли принцип дії вентилятора нам відомий, потрібно визначитися з тим, який це буде прилад – досить великий або настільний. Як правило, вибір залежить від розмірів офісу. У невеликому приміщенні краще поставити підлоговий прилад, який полегшуватиме життя одразу всім, а якщо йдеться про просторий офіс, нехай у кожного співробітника буде власний, який він зможе розмістити на столі на свій розсуд. Тобто тут в основному враховуються потреби, навіщо потрібен вентилятор – для групи чи конкретного співробітника.

Що стосується розмірів побутових вентиляторів, які використовуються і в офісі, то вони зазвичай не надто громіздкі. Важливо знати, що термін служби підлогового вентилятора і настільного приладу приблизно однакові.

Потужність та продуктивність: підбір приладу за параметрами

Від них залежить те, наскільки ефективно агрегат охолоджуватиме повітря, в результаті створюючи в офісі комфортну для роботи обстановку. Що потрібно знати, обираючи вентилятор за потужністю та продуктивністю? Насамперед важливо знати, що це не ідентичні поняття.

Потужність – це кількість електроенергії, яку споживає прилад. І на його продуктивність вона має лише опосередкований вплив, тобто можна придбати досить економний у плані енергоспоживання агрегат, який водночас буде продуктивним. Як правило, споживана потужність побутового вентилятора варіюється в показниках від 40 до 60 Ватт, що на перший погляд – здається незначним, але в масштабах офісу може дати значне збільшення або зменшення витрат, так що це слід враховувати.

Що ж до продуктивності, то цей показник якраз і впливає на комфорт в офісі, оскільки це той обсяг повітря, який переміщує прилад. Від чого залежить продуктивність вентилятора? Від частоти обертання та ширини лопатей.

Щоб визначити, яка продуктивність потрібна у конкретному випадку, необхідно розрахувати площу приміщення. Але, на жаль, вона зазвичай не вписується в паспорт приладу, де можна прочитати лише скільки енергії споживає вентилятор. Так що тут ідеальним варіантом є прилад з кількома швидкостями – перемикання між ними якраз збільшує або зменшує його продуктивність. При цьому показник того, скільки споживає вентилятор охолодження, змінюється не надто помітно.

Розмір лопатей

Лопаті можуть бути вузькими і широкими, багатьом здається, що тут немає ніякої принципової різниці але, насправді, це сильно впливає на характеристики вентилятора, оскільки, чим ширші і більші лопаті, тим далі викидається потік повітря. Що це означає на практиці? Що, опираючись на власний досвід, при виборі вентилятора для офісу, варто віддавати перевагу побутовим приладам з широкими лопатями, тобто варто орієнтуватися не на кількість лопатей, а все-таки на їхню ширину.

Рівень шуму: важливо для офісу

Оскільки в офісному просторі людям потрібно зосереджуватись, рівень шуму вентилятора дуже важливий. Найкраще обирати прилад, у якого цей показник мінімальний і становить 38-39 Дб. Шляхом проб та помилок ми виявили, що пристрої з шумом в 42-45 Дб вже досить суттєво впливають на працездатність. Тому перед покупкою слід уважно вивчати характеристики побутових вентиляторів.

Додаткові функції: що ще може запропонувати прилад

Деякі з них додатково зволожують повітря – це може бути важливо, залежно від того, що вентилятор ганяє влітку по кімнаті – якщо це сухе міське повітря, краще подумати про додаткове зволоження, щоб уникнути ризику алергії та інших проблем.

Слід розуміти, що підбір вентиляторів за основними параметрами – це важливо, а додаткові функції особливої ​​ролі не відіграють, але їх теж слід враховувати. Наприклад, те, що прилад може не тільки охолоджувати, а й трохи підігрівати повітря взимку.

Знаючи, як правильно підібрати вентилятор з урахуванням усіх його показників та функцій, можна не боятися літньої спеки.

Добавить комментарий