Японські вчені назвали три запитання, які допоможуть виявити у пацієнта хворобу Альцгеймера

Події України

Дослідники Університету Кейо та лікарні Сайсейкай Йокогамаші Тобу провели дослідження і назвали три прості запитання, які можуть допомогти виявити не лише хворобу Альцгеймера, а навіть легкі когнітивні порушення у пацієнта.

Це дослідження надзвичайно актуальне, оскільки у світі зростає кількість осіб, яким рання діагностика деменції допоможе почати адекватне лікування.

Три діагностичних запитання щодо наявності хвороби Альцгеймера

  1. Чи відчуваєте ви, що у вашому повсякденному житті більше труднощів, ніж раніше?
  2. Чи не могли б ви розповісти про свої щоденні задоволення чи розваги?
  3. Які найбільш помітні останні новини у вашому житті?

Ці запитання були поставлені 108 пацієнтам з деменцією, у тому числі хворим на хворобу Альцгеймера, і 47 людям без когнітивних проблем.

Дослідники також перевіряли, в яких випадках респонденти утримувалися від прямих відповідей чи повертали голови до супроводжуючої особи за підказкою.

Сканування мозку показало, що люди мали вищий ризик розвитку хвороби Альцгеймера,

  • якщо відповідали на перше запитання негативно;
  • якщо давали конкретну відповідь на друге запитання;
  • якщо згадали новини більш ніж 3-місячної давнини, або взагалі не дали відповіді на третє запитання.

Дослідження також показало, що суб’єкти, які звернулися до супроводжуючих чи родичів по допомогу, відповідаючи на запитання, мали вищий ризик розвитку хвороби Альцгеймера, незалежно від їхніх відповідей.

Було встановлено, що у таких пацієнтів кількість накопичених бета-амілоїдних білків була в середньому приблизно в 2,8 рази вище, ніж у інших.

Метод ранньої діагностики деменції

– Цей метод можна використовувати в закладах догляду за хворими, він сприятиме ранньому виявленню пацієнтів навіть із початковою деменцією, – зазначив професор університеті Кейо Дайсуке Іто.

Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою формою деменції.

Згідно з дослідженнями, до 2025 року 4,71 млн людей похилого віку в Японії страждатимуть від деменції, а до 2060 року ця цифра збільшиться до 6,45 млн. Тобто когнітивні порушення спостерігатимуть приблизно у кожного шостого японця віком 65+ років.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: The Mainichi

Залишити відповідь