ЄС може вперше запровадити санкції проти китайських компаній за допомогу росії — Bloomberg

Автор | 12 Лютого, 2024

Європейський Союз розглядає запровадження нових торговельних санкцій щодо близько двох десятків компаній, звинувачених у співпраці з росією. Серед них — три китайські. У разі ухвалення це буде вперше, коли Європа запровадить обмеження для компаній з Китаю за підтримку росії.

Про це пише Bloomberg, який ознайомився із чернеткою нового пакету санкцій.

До санкційного списку також потрапили по одній компанії з Гонконгу, Сербії, Індії, Туреччини, Шрі-Ланки, Казахстану й Таїланду. Переважно це технологічні компанії, які звинувачуються у «сприянні військовому та технологічному вдосконаленню росії або розвитку російського сектору оборони та безпеки».

Передбачається, що європейським компаніям заборонять торгувати з підсанкційними фірмами. Водночас включення компаній до санкційного списку «не тягне за собою покладення відповідальності на юрисдикцію, в якій вони діють», йдеться в документі.

Раніше ЄС вже пропонував включити до санкційного списку кілька китайських фірм, але ці пропозиції відхилили після протесту деяких країн-членів блоку, а також запевнень з боку Пекіна.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн відвідала китайську столицю у квітні 2023 року та застерегла лідера Китаю Сі Цзіньпіна від участі у війні.

«Ми також розраховуємо на те, що Китай не надаватиме жодного військового обладнання, прямо чи опосередковано, росії. Ми всі знаємо, що озброєння агресора суперечило б міжнародному праву. І це значно зашкодить нашим стосункам», — сказала вона.

Bloomberg зазначає, що питання щодо санкцій проти китайських компаній є надзвичайно важливим для ЄС, оскільки Брюссель вважає Пекін одним з найважливіших торгових партнерів. Зокрема, Китай є найбільшим постачальником для німецьких виробників автомобілів.

Для ухвалення санкцій ЄС потрібна підтримка всіх держав-членів, тож остаточний перелік підсанкційних компаній у новому пакеті ще може змінитися. Наразі ЄС включив до списку понад 620 компаній, більшість з них — російські.

читайте також

Тайвань ввів санкції проти російської компанії, яка імпортувала тайванські верстати У 2023 році рф попри санкції імпортувала американські та європейські чипи на понад $1 млрд — Bloomberg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *