За що відрізали язик святому мученику Роману, пам’ять якого сьогодні вшановує церква

СУСПІЛЬСТВО


За що відрізали язик святому мученику Роману, пам’ять якого сьогодні вшановує церква

11:25 18 листопада 2023 р.

Сьогодні, 18 листопада, Східна Церква вшановує святого мученика Романа Кесарійського, диякона з Палестини, який загинув на поч. IV ст., у часи правління імператора Діоклетіана (284-305).

Коли почалася нова хвиля гоніння, Роман перебував в Антіохії, проповідував і зміцнював християн у вірі. Правитель Асклипіад захотів зруйнувати християнський храм. Роман закликав вірян стати на його захист, пише DailyLviv.com.

Читайте такожБогородиця подала знак. У церкві на Львівщині мироточить ікона, перед якою люди моляться за перемогу

За якийсь час було язичницьке свято і до міста зібралося багато людей. Роман звертався до присутніх і ревно переконував їх відійти від ідолопоклонства. Він також критикував самого правителя Асклипіада: «Звабився ти, єпарше, йдучи до ідолів, не є, бо ідоли богами, але один є Бог істинний Ісус Христос». За це його правитель наказав ув’язнити та примушував зректися Христа.

Романа катували різними методами, але він у той час прославляв Христа. Врешті його засудили до спалення. Але коли запалили багаття, то раптом пішов дощ і його загасив. Роман був неушкоджений і глузував над язичниками й прославляв Бога. За це Асклипіад наказав відтяти йому язика. Проте він зумів навіть без язика чітко проповідувати. Тоді його замкнули в темниці, а справу передали на розгляд цезаря. Той наказав задушити Романа. Так він відійшов у вічність 18 (17) листопада 303 (304) року.

Нагадуємо, завтра у соборі св. Юра висталять Вифлеємську Чудотворну ікону Пресвятої Богородиці.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1