Зі швидкістю світла! ОКУПАНТИ РОБЛЯТЬ”НОГИ” – область назвали: новий жест доброї волі! ЗСУ ви красені!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Війська агресора Росії на тимчасово окупованих районах лівобережжя Херсонської області почали активно мародерити. Фіксуються випадки, коли вони під’їжджають до під’їздів на вантажівках і загрібають все підряд. Такі дії вказують на те, що вони скоро будуть тікати.

Про це заявив представник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков.

Зокрема, він розповів про те, що війська РФ стали більш старанно мародерити на лівобережжі Херсонщини. Це сигнал, який вказує на їхню швидку втечу.

«Є випадки, коли під’їжджають цілі вантажівки до будинків, у яких люди не проживають і завантажують все підряд. Таким чином вони показують місцевим, що вони тут ненадовго, скоро будуть тікати», — підкреслив Олександр Толоконников.

Додамо, що наші воїни здійснюють бойову роботу на лівому березі у Херсонській області. Росіяни ж уже не встигають за розвитком подій там, не сприяє їм також погода.

Військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан проаналізував карту бойових дій, зауваживши, що спершу на лівобережжі почала працювати наша воєнна розвідка, а тепер уже й морська піхота.

Світан зазначив, що лівий берег був готовий до звільнення ще на початку червня. Однак противник вдався до єдиної можливості, щоб на кілька місяців зупинити принаймні підготовку та виконання там нами завдань, підірвавши греблю Каховської ГЕС.
За його словами, після того, як зійшла вода, на лівому березі почала працювати воєнна розвідка, а зараз уже й лінійні частини, переважно морської піхоти. Уже є тактичні плацдарми, щоб зважено підійти до подальших дій та створювати оперативний плацдарм під форсування Дніпра.

«Лівий берег росіяни втримати не можуть. Й уже не зможуть, навіть якщо зараз почнуть перекидати якісь резерви», – вважає полковник запасу.

Тому що, пояснив Світан, вони уже не встигають за розвитком подій, темпами та погодою. Окупантам буде набагато складніше перекидати війська, наприклад, з Ростова чи того ж Куп’янська на лівобережжя, ніж нам для розвитку наступальних дій.

Полковник запасу зауважив, що поблизу Авдіївки нині важка ситуація, але контрольована. Рух окупантів у цьому районі можна зупиняти чи перенацілювати їхні певні сили в інше місце.

За його словами, зараз наші захисники розв’язують це питання, зокрема, на лівому березі Дніпра. Подібна картина також у районі Бахмута та Горлівки.

«Тобто «розтягуємо» росіян на південь у бік Херсона, на північ у бік Бахмута», – сказав Світан.

Тож, додав він, загарбникам доведеться перерозподіляти боєприпаси від Авдіївки. Завдяки цьому нам буде значно простіше у контрбатарейній боротьбі.

В той же час, Збройні сили України продовжують рух на лівому березі Дніпра у Херсонській області. Силам оборони вдалось просунутись на 3-8 кілометрів від річки. Мінометні розрахунки загарбників не можуть досягти правого берега.

Про успіхи на лівобережному плацдармі Дніпра у Херсонській області повідомила пресофіцер Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк.

«Попередньо цифри різняться від 3 до 8 кілометрів залежно від специфіки географії та ландшафтного дизайну лівого берега. Уже мінометні розрахунки не досягають правого берега і тому це — певне досягнення, яке ми вже можемо фіксувати», — розповіла Гуменюк.

За її словами, захисники України продовжили посилювати свої позиції на лівому березі Дніпра. Щоденно їм вдається знищувати від 4 до 10 артилерійських систем, загарбники досі не припинили артилерійські обстріли правого берега Херсонської області.

«Там є багато ворогів, і в нас також достатньо роботи», — підсумувала вона.

Окупанти не формують ударні угруповання. Наразі вони обмежені у підготовці до активних військових дій. Ймовірно вони будуть змушені підтягти мобілізовані резерви. На знищені формування підтягують нові, каже Гуменюк. Точна кількість росіян на лівому березі невідома. За загальними оцінками, їх перебуває декілька десятків тисяч загарбників.

Залишити відповідь