Зламають зуби! Там страшні бої: м’ясні штурми армії РФ — це нова Азовсталь! Моліться за ЗСУ!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Проаналізувавши перебіг боїв за Авдіївку в Донецькій області британська розвідка зробила висновок, що втрати армії РФ на цій ділянці фронту будуть колосальними, якщо російська влада наважиться на штурм місцевого коксохімічного заводу.

Про це йдеться в розвідувальному огляді британського Міністерства оборони за 16 листопада.

Як зазначили у відомстві, в останні тижні російські війська продовжили атаки на Авдіївку, намагаючись оточити місто.

У розвідці вказали на політичне значення Авдіївки, враховуючи її близькість до Донецька, який перебуває під контролем окупантів з 2014 року.

В боях за Авдіївку, як вказують у відомстві, російські окупанти досягли певних успіхів, які допомогли їм наблизитись до Авдіївського коксохімічного заводу – ключової тактичної позиції на північ від міста.

Завод розташований над головною дорогою до Авдіївки, і якщо російські окупаційні війська захоплять його, Україні буде дедалі важче постачати ресурси до міста.

«Однак промисловий об’єкт надає Україні локальну оборонну перевагу, і російські війська, ймовірно, зазнають значних втрат особового складу, якщо спробують штурмувати цей об’єкт», – йдеться у повідомленні.

Окупанти досі намагаються оточити Авдіївку. Вони також хочуть проникнути на місцевий коксохімічний завод. Там вдається відбивати атаки.

Про це розповів полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, зауваживши, що Авдіївський коксохімічний завод працював до повномасштабної війни, перебуваючи за кілька кілометрів від лінії фронту. Тому, ймовірно, свого часу він не був доданий у загальну систему оборони міста. Але зараз над цим працюють.

Поблизу заводу розташована залізниця, яка йде з Очеретиного на Авдіївку. Окупанти намагаються проскочити цю відстань зі сходу, добігаючи до території коксохіму. Однак українські військові успішно відбивають ці штурми, зокрема, за допомогою артилерії.

«Зараз це плацдарм для знищення російських військ. Доля коксохіму залежить від того, що буде далі. Якщо окупанти туди проб’ються, то знищуватимемо їх там. Або ж вийдемо на початкову лінію оборони, яку спочатку вибудовували. Наразі росіян утримують на рубежі оборони біля залізниці. Вони перебувають поблизу місцевого терикона»,– розповів Світан.

Окупантам там незручно ні оборонятися, ні атакувати. Адже під час наступу їм потрібно пройти кількасот метрів відкритою поверхнею, яка вже давно пристріляна.

«За будь-якого розвитку подій ситуація в Авдіївці не зміниться від руху росіян до коксохіму. Думаю, ми поборемося за цей завод. У росіян не буде можливостей до дощів зайти туди та закріпитися. А з початком дощів взагалі не буде можливості виходити за залізницю»,– сказав Світан.

Як зазначив Світан, Авдіївський коксохім є меншим за «Азовсталь». Однак там також є багато підземних технологічних рівнів, якісні бомбосховища. Була інформація, що його свого часу також будували, щоб там можна було витримати ядерний удар.

«У цьому випадку можна порівнювати його з «Азовсталлю». Хороший укріпрайон. Зараз ми його взяли в загальну систему оборони. В Авдіївки є всі шанси утриматися. А вже після початку дощів великого руху росіян не мало б бути»,– зазначив Світан.

Тим часом в укритті Авдіївського коксохіму знаходяться люди, які досі не погодилися на евакуацію. Місцева влада намагається вмовити їх виїхати.

Про це розповів начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«Поки що люди не погоджуються на евакуацію. Не зрозуміло, чому вони сидять там. Я жодного адекватного пояснення від них не почув. Найближчими днями буде друга спроба їх вмовити. Сподіваюся, люди ухвалять рішення», – сказав він.

Барабаш додав, що росіяни продовжують проводити активні дії в тому напрямку, де розташований завод, хоча від Коксохіма вони ще далеко.

Раніше повідомлялося, що в єдиному укритому заводі перебувають 17 місцевих жителів, які не хочуть евакуюватися. У той же час законодавство не передбачає можливостей для примусової евакуації дорослого населення.

Залишити відповідь