ЗМІ дізналися умови, за яких Єврокомісія рекомендуватиме переговори з Україною про вступ

СВІТ

КИЇВ. 8 листопада. УНН. Європейська комісія рекомендуватиме Європейській раді розпочати з Україною переговори про вступ. Однак, рамки переговорів Єврокомісія рекомендує схвалити, коли Україна зробить низку кроків. Про це з посиланням на останню версію проєкту звіту про розширенняповідомляє 8 листопада Радіо Свобода, пише УНН.

Деталі

Як повідомляється, рамки переговорів Єврокомісія рекомендує схвалити, коли Україна зробить такі кроки:

  • схвалить запропонований урядом закон про збільшення штатної чисельності Національного антикорупційного бюро України;
  • виключить із закону про запобігання корупції положення, що обмежують повноваження НАЗК продовженням перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмежують повноваження цього органу щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу;
  • схвалить закон про лобіювання, згідно з європейськими стандартами, в рамках деолігархізації;
  • схвалить закон, яким врахує решту рекомендацій Венеціанської комісії від червня і жовтня 2023 року, пов’язаних із законом про національні меншини, а також врахує рекомендації Венеціанської комісії, пов’язані із законами про державну мову, ЗМІ й освіту.

У проєкті звіту, як зазначається, також окремо наголошено, що Україна має продовжувати боротьбу з корупцією шляхом подальших розслідувань і судових вироків.

Єврокомісія відстежуватиме подальший прогрес і відповідність «у всіх галузях, пов’язаних із відкриттям переговорів», – сказано в документі. Цей орган готовий також розпочати необхідну підготовчу роботу до переговорів.

Наступний звіт Єврокомісія, йдеться в проєкті нинішнього, підготує до березня 2024 року.

Доповнення

8 листопада Єврокомісія озвучить оцінку прогресу, якого досягла Україна на шляху до членства в ЄС.

Залишити відповідь