ЗСУ прорвались ТУДИ! ДЕОКУПАЦІЯ ПОНЕСЛАСЬ: гімн на повну гучність — ЦЕ ПЕРЕМОГА! Україно, святкуй!

Автор | 13 Лютого, 2024

Українські війська підтвердили своє просування на заході Запорізької області під час тривалих позиційних боїв, які тривали у цьому районі 12 лютого.

Позиційні бої тривали у районі кордону Донецької та Запорізької областей 12 лютого, але підтверджених змін на лінії фронту у цьому районі не було.

Українські та російські джерела заявили, що позиційні бої тривали:

— на північ від Вугледару біля Водяного;

— на південний схід від Великої Новосілки поблизу Пречистівки;

— на південний захід від Великої Новосілки поблизу Приютного.

Відео з геолокацією, опубліковане 12 лютого, показує, що українські війська просунулися на захід від П’ятихаток (28 км на північний захід від Роботиного) неподалік Кам’янського, хоча цей поступ, ймовірно, був недавнім.

Генеральний штаб України заявив, що російські війська безуспішно атакували на лівому березі Херсонської області поблизу Кринків.

Крім того, боєць «Легіону Свободи» Костянтин Денисов повідомив, що українські військові відбивають атаки російських окупаційних військ в районі населеного пункту Роботине Запорізької області.

«Росіяни намагаються відновити вогневий контроль над Роботиним, і надалі повернути контроль над цим населеним пунктом. На жаль, від нього залишилася тільки назва й обгорілі стіни цивільних будинків. На момент повномасштабного вторгнення в цьому населеному пункті мешкало близько 500 жителів. Замінувавши все у три ряди за 2022-2023 роки, зосередивши багато техніки, маючи перевагу в повітрі, вони все одно втратили над ним контроль», — наголосив військовий.

За його словами, впродовж останніх двох місяців війська РФ взяли на озброєння тактику «випаленої землі».

«Вони артилерією випалюють все навколо, підганяючи «Солнцепєк», щоб не можна було ніде сховатися. Хлопцям доводиться посеред голого поля вести оборону», — додав Денисов.

Нагадаємл, як повідомляє Інститут вивчення війни позиційні бої на фронті в Україні тривали в районі Куп’янська, на адмінкордоні Запорізької та Донецької областей та під Кринками у Херсонській області. Російські окупанти наступають під Кремінною, в районі Бахмута та Авдіївки.

Російські війська нещодавно просунулися на південь від Кремінної під час позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна 10 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 лютого, показують, що війська РФ нещодавно просунулися на східну околицю Білогорівки (12 км на південь від Кремінної).

Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на північний захід від Сватового біля Іванівки, Табаївки, Крохмального; на захід від Кремінної біля Тернів, Ямполівки, Торського; на південний захід від Кремінної поблизу Діброви та Серебрянського лісу; та на південь від Кремінної біля Григорівки та Білогорівки.

Представник Групування військ «Хортиця» ЗСУ капітан Ілля Євлаш заявив, що російські окупанти останнім часом зменшили вогонь з непрямого наведення на Куп’янському напрямку, ймовірно, через погані погодні умови у цьому районі.

Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бої тривали на східному березі Херсонської області, зокрема під Кринками.

10 лютого російські джерела, зокрема Міністерство оборони РФ, заявили, що нібито російські патрульні кораблі та системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) перехопили кілька українських військово-морських безпілотників, націлених на російські цивільні транспортні кораблі у південно-західній частині Чорного моря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *