18 січня – святителя Афанасія. Що в цей день не можна робити, щоб не накликати біду

Світ

18 січня – святителя Афанасія. Що в цей день не можна робити, щоб не накликати біду

18 січня, православний світ відзначає день святителя Афанасія

Народився він у 3 столітті. Був читцем, після став дияконом, а потім його обрали єпископом Олександрії. Декілька разів, коли змінювалася імператорська влада, Афанасія піддавали вигнанню з міста, проте він завжди повертався назад. Повернувшись востаннє, він ще 10 років залишався на посаді єпископа до самої смерті.

Традиції в цей день.

Зазвичай, в цей день люди лишаються вдома, щоб навести лад в оселі. Господарі робили обереги від нечистої сили, а господині займалися приготуванням страв.

За прикметою, хлопець, який хоче одружитися на коханій дівчині, має встигнути до свята заслати сватів, інакше до Масляної весілля зіграти не вдасться, а потім можна буде одружуватися лише після Пасхи.

За повір’ям, саме на Афанасія відьми влаштовують шабаш. Вони прилітають на мітлах та влаштовують голосні веселощі, через що стають вразливішими. Саме в цей час люди починали боротьбу проти них, виконуючи спеціальні обряди, запрошуючи в дім знахарів для читання особливих замов на пічні труби, щоб крізь них не пройшла ніяка нечисть.

На свято Афанасія не можна лякати оточуючих жахіттями та моторошними байками. За прикметою, ці розповіді підслуховує нечисть, а потім може застосовувати в реальному житті.

Не можна в цей день ходити на побачення, інакше вони пройдуть погано. Через витівки нечистої сили, слов’яни не ходили рибалити, рубати дрова в лісі й не влаштовували вечорниць.

Не рекомендується подавати судові позови в цей день, можливий програш справи. На Афанасія не можна хрестити діточок, інакше вони хворітимуть та матимуть нещасливу долю.

Також, в цей день не проводять жодних операцій, інакше вона може пройти невдало. Однак, це стосується лише планових операцій, а не критичних.

На свято не можна займатися переїздом, інакше не буде нормального життя в новій оселі й подружжя буде постійно конфліктувати.

Народні прикмети в цей день.

На вулиці тепло – до дощового літа.

Заметіль та завірюха, чекайте пізньої весни.

Нам хоча б 300 євро. Паркан доробити. Коли б ти могла передати? – У мене немає грошей! – Як нема? – здивувалась невістка
Мене виховали так, що ближнім завжди потрібно допомагати

У Харкові Напали На “Бусик” ТЦК, Щоб Викрасти Військовозобов’язаного, — Поліція (Фото)
Правоохоронці затримали одного з двох нападників на мікроавтобус терцентру комплектування, заявили у ГУ Нацполіції Харківської області

Смачне домашнє печиво «Мадлен» за 15 хвилин
Багато господинь йдуть купувати різні печива в магазини. Але немає нічого кращого, ніж домашня випічка.

Залишити відповідь