🙏 19 жовтня. Яке сьогодні свято. Що обов’язково потрібно зробити саме в цей день. Деталі

Світ

Розповідаємо, яке церковне свято відзначають 19 жовтня за новим і старим стилем, що можна і не можна робити, у кого іменини.

19 жовтня за новим церковним календарем згадують пророка Іоїля, а також святого мученика Уара і сім учителів. Також цього дня – Димитріївська батьківська субота.

Про традиції та прикмети 19 жовтня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем – у матеріалі.

19 жовтня 2024 року за новим церковним календарем – Димитріївська батьківська субота. Це останній поминальний день у церковному календарі, коли поминають покійних. У Димитріївську поминальну суботу поминають не тільки родичів і близьких, а й усіх, хто загинув за рідну землю.

Яке церковне свято 19 жовтня за старим стилем

Церковне свято сьогодні за старим стилем – день пам’яті святого апостола Фоми.

Про що говорять прикмети на 19 жовтня

Прикмети 19 жовтня можуть підказати, коли настане справжня зима:

немає вітру – чекай похолодання;
дим стелиться по землі – до негоди;
червоний захід сонця – до погіршення погоди;
сніг випав – через 40 днів його буде багато.
У народному календарі 19 жовтня – свято Проводи осені, Іванів день – на честь пам’яті Іоанна Кронштадтського.

Що не можна робити 19 жовтня

На православне свято 19 жовтня, як і в будь-який інший день, церква виступає проти сварок, лихослів’я, пліток, наклепу і осуду, а також заздрощів, жадібності, помсти і відчаю. Не слід відмовляти в допомозі тим, хто просить.

У батьківську суботу забороняється погано говорити про померлих, поминати їх алкоголем, влаштовувати галасливі поминальні застілля, а також не слід залишати алкоголь і їжу на могилах.

За народними прикметами цього дня в жодному разі не можна відмовляти в милостині – вважається, що через жебраків звертається покійна рідня. Даси копійку – розбагатієш на гривню.

Що можна робити 19 жовтня

Церковне свято сьогодні дозволяє вірянам звертатися до святого Уару в разі непоправного горя – йому моляться за самогубців і тих, хто помер нехрещеним. У батьківську суботу заведено йти до церкви, щоб пом’янути покійних близьких і всіх, хто загинув за рідну землю. До церкви несуть пісні продукти, подають поминальні записки перед службою, а після йдуть на кладовище.

За старих часів 19 жовтня різали курей і готували всілякі страви з куркою, наприклад, курник – круглий пиріг із листкового або дріжджового тіста з курячим м’ясом.

Вважається, що сьогодні потрібно досита нагодувати сім’ю – тоді весь рік складеться вдало. З цього дня готувалися до справжніх морозів.

Хто відзначає день ангела 19 жовтня

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Петро, Микола, Іван, Михайло, Дмитро, Павло, Фелікс, Сергій, Леонід.

За старим стилем іменини святкують Іван, Никанор, Макар, Архип.

Джерело

Залишити відповідь