На Шацьких озерах у чоловіків перевіряють військово-облікові документи

Якщо українські чоловіки віком 18–60-ть років зібралися на Шацькі озера, то їм потрібно мати з собою військово-обліковий документ.
Шацька громада розташована у Ковельському районі Волинської області. Це територія рівнинного українського Полісся.
Цей національний природний парк розкинувся на площі понад 30 тисяч гектарів та охоплює понад два десятки озер, ліси та болота.
Окрім відпочинку на воді, тут можна насолодитися спогляданням понад півсотні видів рідкісних рослин, три десятки з яких занесені до Червоної книги України. Але в лісах парку гуляти без дозволу не можна. Адже Шацьк розташований у прикордонній зоні. Це звісно , не прикордонна смуга, але це має значення стосовно документів у чоловіків. Спеціальні дозволи необхідні лише для перебування на ділянці вздовж державного кордону завширшки 5 кілометрів.
При цьому населені пункти та місця масового відпочинку не належать до меж цієї прикордонної смуги. Тобто туристу, який прибуде на відпочинок до Шацької громади, не потрібна перепустка. Але стандартні документи треба мати, бо їх наявність перевіряють.
Отже, базовий список документів для будь-якого туриста на Шацьких озерах – це паспорт або ID-картка. А для чоловіків призовного віку, тобто 18 – 60 років, – ще й військово-обліковий документ.
Інша ситуація, якщо турист захоче прогулятися лісовими масивами Шацького краю за межами населеного пункту. Тоді він повинен отримати дозвіл на перебування у прикордонній смузі, звернувшись письмово до Держприкордонслужби заздалегідь. Форма заяви є на офіційному сайті ДПСУ.
Така вимога міститься у чинній Постанові КМУ від 27 липня 1998 року №1147 зі змінами від 7 грудня 2023 року №1292. Тож для перебування у 5-кілометровій смузі від лінії кордону необхідно мати спеціальний дозвіл прикордонного загону відповідного району.
Отож купатися на Світязі, орендувати котедж у Шацьку чи гуляти берегом озер можна без жодних спеціальних паперів. А от для прогулянки лісовими стежками у поліські нетрі за межі населеного пункту потрібен дозвіл.
Тому слід ураховувати, що на Шацьких озерах окремі туристичні маршрути будуть недоступні без дозволу. Якщо ж турист захоче вийти на природу за межі населеного пункту без документа від прикордонників – йому загрожує штраф, роз’яснили на сайті 24 каналу.
Читайте також: відповідь Дуді за Ряшів (Жешів)