Екс-керівника львівської ТРО підозрюють у незаконних виплатах бойових

Події України
Поділитись

Колишньому командиру львівської 103 бригади ТрО полковнику Валерію Курку оголосили підозру в кримінальному провадженні, що його відкрито за статтею про недбале ставлення до військової служби.

Валерія Курка обвинувачують у незаконних виплатах бойових по 100 тис. грн за період з квітня 2023 до січня 2024 року на загальну суму майже 80 млн грн. Полковник Курко очолював 103 бригаду ТрО понад два роки – з моменту її створення у січні 2022 до лютого 2024 року.

«Сьогодні колишньому першому командиру 103-тя окрема бригада територіальної оборони Збройних сил України полковнику Валерію Курку вручили підозру», – повідомив 22 червня голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Керівник ОДА вважає підозру Валерію Курку «переслідуванням» та заявив про готовність взяти його на поруки.

«Валерій Курко – людина, яка фактично з нуля створила 103 бригаду та взяла на себе відповідальність за її формування в один із найскладніших моментів для нашої держави. Згодом разом з особовим складом бригади він виконував бойові завдання у найгарячіших точках фронту. За цей час і він, і його бійці неодноразово довели свою відданість Україні та військовій присязі», – додав Максим Козицький.

Підтримав публічно екс-командира 103 ТРо і перший заступник Козицького Андрій Годик, 

“Під час війни особливо важливо бути виваженими, коли йдеться про людей, які у найскладніший момент взяли на себе відповідальність за захист держави.

Саме тому сьогоднішня ситуація з врученням підозри колишньому першому командиру 103 окремої бригади територіальної оборони імені Андрея Шептицького полковнику Валерію Курку викликає в мене серйозне занепокоєння.
Ми говоримо про людину, яка стояла біля створення 103 бригади практично з нуля, а згодом разом зі своїми бійцями виконувала бойові завдання у найгарячіших точках фронту.
Такі кроки в умовах великої війни є абсолютно неприпустимим.
Ми не залишаємося осторонь цієї ситуації та висловлюємо повну підтримку Валерію Бориславовичу”, – написав чиновник Козицького у соцмережах. 
У Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони оборони Західного регіону зазначили, що, маючи інформацію про фактичне залучення особового складу до виконання бойових завдань та можливість перевірити підстави для виплат, посадовець не забезпечив належного контролю і видав відповідні накази.
На їх підставі фінансова служба військової частини здійснила нарахування та виплату коштів. У результаті державному бюджету завдано збитків на суму майже 80 млн грн.
Колишньому командиру повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 425 КК України (недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану).

Галицький районний суд Львова відхилив клопотання прокурорів про обрання Валерію Курку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та визначив йому розмір застави у 66,5 тис. грн.

Читайте також: Полковник 103 ТРО брав з підлеглих гроші за виплату бойових

Залишити відповідь