Маскували наркотики серед іграшок і продуктів: у Києві викрили масштабну наркомережу і 40 учасників
22 Чер, 19:46
У Києві ліквідували міжрегіональну наркомережу з підпільною лабораторією. Правоохоронці вилучили понад 6 кг наркотиків і психотропів. Про це повідомили в пресслужбі поліції Києва.
У межах другого етапу масштабної антинаркотичної спецоперації «Рубікон» правоохоронці викрили діяльність міжрегіональної мережі збуту наркотичних засобів та психотропних речовин. Поліцейські встановили 40 осіб, причетних до незаконного обігу заборонених речовин у столиці та інших регіонах України.
Під час проведення комплексу заходів правоохоронці здійснили низку обшуків, у ході яких вилучили значні обсяги наркотиків і психотропів. Серед вилученого — близько 3 кілограмів психотропної речовини Alfa-PVP, 300 грамів кокаїну, 2,5 кілограма канабісу, майже 400 грамів амфетаміну, а також МДМА, метамфетамін, мефедрон, метадон і псилоцибінові гриби.

Крім того, поліцейські виявили приблизно 1,5 кілограма кондитерських виробів із вмістом канабісу. Також в одному з районів Києва правоохоронці ліквідували нарколабораторію, де виготовляли амфетамін.
За попередніми підрахунками, загальна вартість вилучених речовин за цінами нелегального ринку перевищує 3 мільйони гривень.
Як встановили правоохоронці, учасники злочинної схеми шукали клієнтів через закриті канали в месенджерах. Реалізацію наркотиків організували за допомогою поштових сервісів — заборонені речовини відправляли до різних регіонів України, а також передавали особисто під час зустрічей.

Щоб приховати вміст відправлень, фігуранти маскували наркотики серед речей повсякденного вжитку, зокрема одягу, продуктів харчування, побутової техніки та дитячих іграшок.
«Слідчі поліції Києва за процесуального керівництва окружних прокуратур столиці оголосили наркоділкам про підозру за ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України – незаконне придбання, зберігання та збут наркотичних засобів і психотропних речовин в особливо великих розмірах та за ч. 3 ст. 309 – незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту», – йдеться в повідомленні.
Зловмисникам загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.




«Київщина 24/7» також повідомляла, що у Києві судитимуть 8 учасників злочинної організації, які займалися збутом метадону на території України, зашиваючи його у секонд-хенд. Фігуранти діяли як організована група та використовували нестандартну схему для перевезення наркотиків. Вони пересувалися різними регіонами країни, подобово орендували житло та закуповували одяг у магазинах секонд-хенду, у який надалі зашивали метадон.
Читайте також: 600 доз кокаїну та 13 затриманих: у Києві ліквідували міжрегіональну мережу збуту наркотиків на близько 2,5 млн грн
Фото: поліція Києва
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.