Скандал у київській БСП: звільнений директор в останній день підписав договір на ремонт із переплатою у мільйони
Навколо Київської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги (відомої як БСП) спалахнув черговий корупційний скандал. Як повідомив на своїй сторінці у Facebook громадський активіст Олег Симороз, звільнений після розслідування директор закладу Віктор Дорош в останній день своєї роботи встиг підписати договір на ремонт приймального відділення на загальну суму 83 мільйони гривень.
За словами активіста, звільнення керівника відбулося на тлі жорстких перевірок профільного парламентського комітету та тиску на КМДА. Попри відставку, посадовець залишив по собі масштабний фінансовий слід, у якому правозахисники вбачають прямі ознаки розкрадання («дерибану») бюджетних коштів.
Аналіз тендерної документації та умов підписаної угоди виявив колосальне завищення цін на ключові позиції. За інформацією Олега Симороза, зловживання зафіксовані у таких категоріях:
- суттєво завищено прайси на базову стяжку, арматуру, бетон та кабелі;
- найбільшим абсурдом закупівлі стало придбання дев’ятиметрових лавок для коридорів. При ринковій вартості до 100 тисяч гривень за одиницю, лікарня умудрилася закупити їх за ціною 489 тисяч гривень за штуку. Загалом у контракті прописано дві такі лавки, тобто на меблі витратили майже мільйон гривень.
Громадські активісти спільно з представниками об’єднання «Народовладдя» вже готують офіційне звернення до правоохоронних органів щодо вчинення ексдиректором кримінальних правопорушень.
Як зазначає сам Олег Симороз, за результатами роботи в комісії та дослідження закупівель лікарні готується офіційна заява про вчинення паном Дорошем кримінальних злочинів у частині його службової недбалості та корупційних дій. Окрім юридичного супроводу справи, розслідувачі обіцяють найближчим часом оприлюднити повноцінний матеріал щодо деталей звільнення очільника БСП та кроків, необхідних для реальних змін у медичному закладі.

Нагадаємо, у столиці спалахнув гучний скандал через смерть військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія Кузнєцова. Боєць помер у Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги (відомій як БСП), куди його госпіталізували після поранення. Військові, ветерани та волонтери відкрито звинувачують медичний персонал у злочинній недбалості, тоді як міська влада закликає дочекатися офіційних висновків судово-медичної експертизи.
Керівництво медичного закладу, яке опинилося в центрі розслідування через системні побори, катастрофічну якість лікування та трагічну загибель пораненого військовослужбовця, влаштувало примусову акцію «на свій захист». Замість звільнення та прозорого розслідування, топменеджмент лікарні на чолі з директором Віктором Дорошем намагається за допомогою адмінресурсу створити ілюзію народної підтримки.
17 червня стало выдомо, що директор Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги (БСП) Віктор Дорош офіційно залишає свою посаду.
Згодом колективу КНП «Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» представили нового виконувача обов’язків керівника закладу. Ним став доктор медичних наук, професор Микола Анкін.
Читайте також: Фіктивна робота двірником за 4000 дол.: мешканця Київщини підозрюють у працевлаштуванні для бронювання
Фото: «Київщина 24/7», Олег Симороз
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.