50 нових вагонів для метро: ЄБРР схвалив кредит на 150 млн євро для модернізації київського метрополітену
24 Чер, 13:22
Київ отримає до 150 млн євро кредитних коштів від Європейського банку реконструкції та розвитку для модернізації рухомого складу метрополітену. Відповідне рішення 17 червня схвалила Рада директорів ЄБРР, а 19 червня залучення позики офіційно підтримала Київська міська рада.
Проєкт є частиною масштабної програми оновлення київської підземки. Ще на початку травня міська влада заявляла про намір залучити загалом 290 млн євро на закупівлю нових вагонів, і тепер першу частину фінансування погоджено офіційно.
Згідно з рішенням ЄБРР, Київ отримає кредит двома траншами — на 100 млн та 50 млн євро. Гроші спрямують на придбання нових вагонів метро, запасних частин, інструментів, а також спеціального обладнання для технічного обслуговування та діагностики рухомого складу.
Термін кредитування становитиме 13 років. Погашення відбуватиметься 20 рівними платежами. Відсоткова ставка визначена на рівні шестимісячного EURIBOR плюс 3,25% річних. Крім того, місто має сплатити комісію у розмірі 1,1 млн євро.
Окремо Європейський банк реконструкції та розвитку надасть Києву грант на суму 5 млн євро. Ці кошти також використають для реалізації проєкту модернізації метро.
За рахунок кредитних ресурсів планують закупити 50 нових вагонів. Необхідність оновлення рухомого складу пояснюють високим рівнем зношеності значної частини вагонного парку столичної підземки. Частина вагонів експлуатується вже багато років і містить комплектуючі російського виробництва, що суттєво ускладнює їхнє обслуговування та ремонт.
Фактично йдеться про оновлену кредитну угоду, яка бере початок ще з 2021 року. Тоді передбачалося залучення лише 50 млн євро, однак згодом сторони переглянули параметри проєкту і збільшили суму фінансування до 150 млн євро.
Нагадаємо, що у червні 2025 року під час конференції Ukraine Recovery Conference у Римі Київ та ЄБРР представили угоду щодо підготовки кредитного фінансування на модернізацію метрополітену саме на цю суму.
«Київщина 24/7» також повідомляла, що у Києві для контролю стану колій використовують спеціальний вагон-колієвимірювач №818, який працює як мобільна лабораторія та допомагає виявляти найменші дефекти рейок і забезпечувати безпеку руху поїздів. Саме цей вагон використовується для перевірки технічного стану колій по всій мережі метро.
Читайте також: Кадровий дефіцит і «вікна» для ремонту: у Києві назвали проблеми використання поїздів метро як укриття
Фото: КП «Київський метрополітен»
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.