Фальшиві звіти та неіснуюче обладнання: ексміністр часів Януковича та спільники підозрюються у привласненні 5,6 млн грн аграрних грантів
24 Чер, 13:50
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією викрили схему незаконного використання державних коштів, які були виділені на розвиток агропромислового сектору Черкаської області. Ексміністра та його партнерів підозрюють у привласненні понад 5 млн грн бюджетних коштів. Про це повідомили в СБУ.
За матеріалами слідства, до організації оборудки причетний колишній міністр охорони навколишнього природного середовища часів президентства Віктора Януковича. Нині він є одним із власників аграрної компанії, яка отримала з державного бюджету 5,6 млн грн грантового фінансування на створення нових виробничих потужностей із виготовлення комбікормів.
Передбачалося, що отримані кошти підприємство спрямує на придбання технологічного обладнання та створення додаткових робочих місць. Однак, як встановили правоохоронці, замість розвитку виробництва власник компанії разом зі спільниками використали гроші у власних інтересах.

За даними розслідування, учасники схеми розподілили отримані кошти між собою, а до державних органів подали документи із неправдивими відомостями. У звітності вони вказували, що підприємство нібито придбало необхідне обладнання та збільшило кількість працівників.
Проведена за ініціативи правоохоронців судово-економічна експертиза підтвердила порушення у використанні бюджетного фінансування.
Під час обшуків за місцями проживання та роботи фігурантів правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та документи, які можуть свідчити про протиправну діяльність.
Наразі ексміністру, його партнеру по аграрній компанії та бухгалтеру підприємства повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- чч. 2, 3, 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 — співучасть, організація та пособництво у привласненні чи заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою;
- ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 — службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб;
- ч. 2 ст. 209 — легалізація майна, одержаного злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб.
Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
«Київщина 24/7» також повідомляла, що правоохоронці розслідують можливе привласнення або виведення бюджетних коштів через схему, до якої могли бути причетні посадовці найбільших комунальних підприємств Києва. У кримінальному провадженні фігурують структури, пов’язані з «Київтеплоенерго», «Київводоканалом», «Київпастрансом» та Муніципальною ритуальною службою.
Читайте також: Понад 2 млн грн, виділені на відновлення ветеранів – привласнили: на Київщині затримали 5 фігурантів
Фото: СБУ
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.