Понад 850 тис. грн збитків і опори, які не відповідали вимогам: у Києві підозрюються посадовиця «Київавтодору» та підрядник
24 Чер, 14:30
У Києві повідомили підозру посадовиці «Київавтодору» та керівнику підрядної компанії у заволодінні бюджетними коштами під час проведення капітального ремонту дорожнього покриття у Солом’янському районі. Про це повідомили в пресслужбі поліції Києва.
Як встановили слідчі, між КК «Київавтодор» і приватною компанією був укладений договір на виконання капітального ремонту дороги на бульварі Івана Лепсе — від вулиці Академіка Стражеска до вулиці Віталія Скакуна.
Під час виконання робіт підрядна організація встановила опори контактної мережі, які не відповідали вимогам проєктно-кошторисної документації та мали гірші технічні характеристики.
Водночас у документації вказали інші відомості щодо вартості та параметрів конструкцій, після чого ці дані внесли до актів приймання виконаних робіт. Саме на підставі цих документів були проведені розрахунки за рахунок коштів місцевого бюджету.

Проведені експертні дослідження підтвердили, що фактично встановлені конструкції не відповідали передбаченим технічним вимогам. За висновками фахівців, розмір завданих бюджету збитків становить понад 850 тисяч гривень.
Слідство встановило, що до оборудки можуть бути причетні начальниця одного з відділів управління капітального виробництва КК «Київавтодор», яка підписувала документи щодо прийняття робіт, а також керівник підприємства-підрядника.

«Слідчі повідомили фігурантам про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України – службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб», – йдеться в повідомленні.
Фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади та з конфіскацією майна.


«Київщина 24/7» також повідомляла, що Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у місті Києві викрили факт службової недбалості під час будівництва об’єкта для однієї з військових частин, що призвело до збитків державі на понад 2,7 млн грн.
Читайте також: Переплата на навчальних симуляторах: у Білій Церкві судитимуть посадовця ліцею за збитки у 247 тисяч гривень
Фото: Київська міська прокуратура, поліція Києва
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.