Закупили дизель із переплатою понад 62 млн грн: У Києві повідомили підозру екпосадовцю «Укргазвидобування»

Політика
Закупили дизель із переплатою понад 62 млн грн: У Києві повідомили підозру екпосадовцю «Укргазвидобування»

24 Чер, 16:14

У Києві повідомили підозру колишньому керівнику «Укргазвидобування» через переплату понад 62 млн грн за дизельне пальне. Про це повідомили в пресслужбі Київської міської прокуратури.

Слідством встановлено, що у травні–червні 2024 року посадовець, який відповідав за роботу тендерного підрозділу, уклав із приватним підприємством договір на постачання 3 750 тонн дизельного пального загальною вартістю понад 202 млн грн.

Надалі підозрюваний підписав 31 акт приймання-передачі пального, на підставі яких підприємство здійснило розрахунки з постачальником. Крім того, посадовець погодив документ щодо коригування вартості, що призвело до збільшення ціни закупівлі.

За результатами експертних досліджень встановлено, що через завищення вартості пального АТ «Укргазвидобування» безпідставно витратило понад 62 млн грн.

«За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва колишньому директору з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» повідомлено про підозру у розтраті коштів компанії під час закупівлі дизельного палива для потреб товариства», – йдеться в повідомленні.

Дії колишнього посадовця кваліфіковано як розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену повторно, в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах — за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років та конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють інших осіб, які можуть бути причетними до укладення та виконання зазначеного договору.

«Київщина 24/7» також повідомляла, що у Києві перед судом постане заступник директора одного з департаментів КП «Київтеплоенерго», якого обвинувачують у розтраті бюджетних коштів під час закупівлі кам’яної солі. Обвинувальний акт уже скеровано до суду Дніпровською окружною прокуратурою столиці. У жовтні 2025 року посадовець підписав договір на постачання солі за ціною, що суттєво перевищувала ринкову. У результаті, як встановили експерти, комунальне підприємство переплатило 533 тисячі гривень.

Читайте також: «Відмивали» понад 5 млн грн через фіктивну оренду авто: у Києві суд розглядатиме справу про схему із закупівлею обладнання для НАН

Фото: Київська міська прокуратура

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь