Готелі для комах у лісах: на Київщині з’явилися перші будиночки для порятунку екології

Політика
У Тетерівському надлісництві Київської області розпочали пілотний проєкт зі створення штучних оселищ для комах-запилювачів. Перші спеціальні «готелі для комах» встановили в межах ініціативи WWF-Україна та ДП «Ліси України».

24 Чер, 20:34

У Тетерівському надлісництві Київської області розпочали пілотний проєкт зі створення штучних оселищ для комах-запилювачів. Перші спеціальні «готелі для комах» встановили в межах ініціативи WWF-Україна та ДП «Ліси України». Про це повідомили журналісти видання «Наш Київ».

Проєкт покликаний допомогти комахам, які через зміни в лісовому господарстві дедалі частіше втрачають природні місця для гніздування та розмноження. Зокрема, скорочення кількості відмерлої деревини та природних дупел у лісах негативно впливає на популяції багатьох видів запилювачів.

Для розміщення гнізд фахівці обрали території з багатою кормовою базою та тривалим періодом цвітіння рослин — лісові галявини, узлісся та долини малих річок. Наразі в надлісництві встановлено чотири комплекси, які включають різні типи оселищ для комах.

Серед них — конструкції з очерету, деревини та порожнистих стебел для поодиноких бджіл і ос, штучні дупла для диких медоносних бджіл, а також спеціальні горизонтальні гнізда з тріщинами для рідкісних і червонокнижних видів, зокрема бджіл-теслярів.

Організатори зазначають, що встановлення перших «готелів» є лише початковим етапом проєкту. Надалі планується розширити мережу до 50 локацій по всьому лісовому ландшафту та провести науковий моніторинг заселення штучних гнізд.

Крім того, на одній із ділянок планують створити екологічний навчальний маршрут для школярів і студентів. Отримані під час досліджень дані мають допомогти впроваджувати природоорієнтовані підходи до ведення лісового господарства в Україні.

За оцінками науковців, щороку у світі втрачається від 1% до 2,5% біомаси комах. Водночас понад 75% сільськогосподарських культур та близько 85% дикорослих квіткових рослин залежать від запилювачів.

Раніше «Київщина 24/7» повідомляла про те, що у місті Боярка на Київщині зафіксовано появу особливо небезпечного шкідника, здатного призводити до масового всихання дерев. Йдеться про інвазійного жука — смарагдову ясеневу вузькозлатку.

Читайте також: Київщина посилює міжнародне партнерство: КОВА обговорила відновлення з SsangYong Engineering & Construction

Фото: «Наш Київ»

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь