На півдні виявляють найманців з Азії та Африки
Російські війська продовжують активні штурмові дії на південному напрямку, попри удари Сил оборони по логістичних маршрутах окупантів.
Про це в ефірі Армія TV повідомив речник Сил оборони півдня України полковник Владислав Волошин.
Найскладнішою залишається ситуація на Гуляйпільському та Оріхівському напрямках. За словами Волошина, українські військові завдають ударів по логістичних об’єктах противника, однак російські війська продовжують шукати альтернативні шляхи постачання та підтримувати бойову активність.
«На півдні ситуація доволі непроста. Хоч ми й завдаємо ударів по їхній логістиці, противник намагається знаходити альтернативні шляхи та методи забезпечення своїх підрозділів», — зазначив він.
Речник повідомив, що на Гуляйпільському напрямку російські війська щодня здійснюють від 25 до 30 бойових зіткнень. Хоча цей показник нижчий, ніж раніше, коли фіксували до 40–50 штурмів на добу, він залишається високим.
На Оріхівському та Олександрівському напрямках противник проводить перегрупування сил, підтягує особовий склад штурмових підрозділів до передових позицій та накопичує резерви для проведення нових атак.
За словами Волошина, російські штурмові групи здійснюють кілька атак поспіль, зазнаючи значних втрат, однак не припиняють спроб просування.
Водночас окупанти не зменшують інтенсивність застосування безпілотників, артилерії та авіації.
За даними Сил оборони півдня, щодоби фіксується близько 20–30 авіаударів із застосуванням 100–120 керованих авіаційних бомб. Основна частина цих ударів припадає на Гуляйпільський та Оріхівський напрямки.
Крім того, російські війська здійснюють від 400 до 450 артилерійських обстрілів на добу. Близько 50 ударів припадає на Придніпровський напрямок, зокрема по Херсону та населених пунктах правобережної частини області.
Ще близько 400 обстрілів фіксують на запорізьких напрямках. Особливо активно противник використовує артилерію на Олександрівському напрямку, намагаючись перешкодити діям українських військових щодо відновлення раніше втрачених позицій.
Також Владислав Волошин підтвердив присутність у складі російських військ іноземців, яких українські захисники беруть у полон або ліквідовують під час бойових дій.
За його словами, останнім часом серед полонених були громадяни країн Центральної Азії, зокрема Узбекистану. Також фіксували представників Пакистану, Бангладеш та інших азійських держав.
Окрім цього, серед російських підрозділів помічали вихідців з африканських країн.
«Не щодня їх беремо в полон, але такі випадки трапляються», — зазначив речник Сил оборони півдня України.
Як повідомляла АрміяInform, на Олександрівському напрямку гармаші 141-ї бригади вражають окупантів не лише за допомогою дронів, але й класичною ствольною артилерією.