Не помітили перелом: у Києві лікарю повідомили підозру через смерть військовослужбовця
26 Чер, 16:15
У Києві лікарю повідомили підозру через неналежне надання допомоги військовослужбовцю, який помер після повернення до місця служби. Про це повідомили в пресслужбі Київської міської прокуратури.
За даними слідства, 46-річний військовослужбовець звернувся до столичної лікарні швидкої допомоги після травми, яку отримав під час перебування у відпустці в Києві. У нього діагностували закритий перелом ребра.
Після огляду лікар-хірург провів пацієнту рентгенографію та рекомендував подальше амбулаторне лікування у сімейного лікаря. Після завершення відпустки військовий повернувся до місця проходження служби.
Через кілька днів після цього чоловік помер у медичному закладі за місцем служби.
У межах досудового розслідування встановили, що під час обстеження у київській лікарні у пацієнта не виявили перелом ще одного ребра. Причиною цього стало проведення рентгенографії грудної клітини лише в одній проекції замість необхідних двох.
Як зазначають правоохоронці, з огляду на отриману травму лікар мав призначити додаткові обстеження, зокрема рентгенографію грудної клітини у боковій проекції, комп’ютерну томографію органів грудної клітини та пункцію плевральної порожнини. Однак необхідні дослідження проведені не були, що, за висновками слідства, призвело до смерті пацієнта.
«Прокурорами Деснянської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру 56-річному лікарю хірургу відділення політравми Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Його підозрюють у неналежному виконання професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворого (ч. 1 ст. 140 КК України)», – йдеться в повідомленні.
Фігуранту загрожує покарання у вигляді обмеження волі строком до п’яти років або позбавлення волі до трьох років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
«Київщина 24/7» також повідомляла, що у Києві повідомили підозру ще трьом лікарям, причетним до масштабної схеми підробки медичних довідок за 18 тисяч доларів. Організовану групу, яка займалася підробкою медичних документів для ухилення від мобілізації, викрили у серпні минулого року. Серед нових підозрюваних — троє медичних працівників різних державних закладів, зокрема лікар-кардіолог, лікар-пульмонолог та спеціаліст з ультразвукової діагностики.
Читайте також: Пройшли маршрутом пацієнта: що знайшов Офіс Омбудсмана під час раптової перевірки скандальної лікарні у Києві
Фото: Київська міська прокуратура
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.