Першою відкрили княгиню Ольгу: у Києві стартував демонтаж захисних споруд біля пам’ятників
26 Чер, 22:27
У Києві почали відкривати пам’ятники, які були закриті захисними конструкціями, у межах «Тижнів благоустрою історичних пам’яток». Про це повідомили у Департаменті культури КМДА.
Як зазначили в Департаменті, протягом найближчого місяця фахівці демонтують захисні конструкції біля кількох відомих пам’ятників, проведуть очищення самих скульптур та впорядкують території навколо них.
Після зняття дерев’яних і піщаних укриттів спеціалісти виконають професійне очищення поверхонь пам’ятників. Роботи передбачають видалення пилу, забруднень та слідів впливу погодних умов.
Відкриття пам’ятників відбуватиметься поступово, у кілька етапів.
Першою локацією став монумент княгині Ользі на Михайлівській площі. Захисні конструкції навколо нього демонтували 25 червня. Наразі спеціалісти завершують благоустрій території біля пам’ятника.
Наступним етапом стане відкриття пам’ятника Лесі Українці на однойменній площі. Демонтаж захисних споруд запланований на 9 липня. Після цього фахівці також проведуть очищення монумента та приведуть до ладу прилеглу територію.
Завершальним етапом «Тижнів благоустрою історичних пам’яток» стане робота біля пам’ятника композитору Миколі Лисенку поблизу Національної опери України. Його відкриття та очищення заплановані на 23 липня.
«Київщина 24/7» також повідомляла, що у Шевченківському районі Києва, в приватному секторі неподалік від вулиці Януша Корчака, 11-А, місцевий мешканець перетворив власне подвір’я на майданчик для знесені радянських монументів. На території садиби власник накопичив чимало бюстів комуністичних діячів. Основну частину зібрання складають скульптури Володимира Леніна різних розмірів.
Читайте також: Ініціатива не пройшла: петиція про пам’ятник меценату Бродському замість Леніна в Києві провалилася
Фото: Департамент культури КМДА
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.