Вперше в історії України: арештовану крипту міжнародного хакера на 372 мільйони передали державі
27 Чер, 13:07
В Україні вперше арештовані віртуальні активи офіційно передано в управління державі. На криптогаманець АРМА перераховано понад 8,3 млн USDT, що еквівалентно більш ніж 372 млн грн. Про це повідомив Генеральний прокурор України Руслан Кравченко.
За його словами, йдеться про цифрові активи, які перебували на криптогаманцях, підконтрольних одному з учасників міжнародного хакерського угруповання. За даними слідства, зловмисники здійснювали кібератаки на громадян і компанії в країнах Європи та США, викрадали конфіденційну інформацію, вимагали викуп, а отримані кошти легалізовували в Україні через придбання нерухомості, автомобілів та іншого дороговартісного майна.
За попередніми оцінками, збитки від діяльності угруповання перевищують 100 млн доларів США.
У межах розслідування правоохоронці затримали чотирьох учасників злочинної групи, серед яких імовірний організатор. Усі вони перебувають під вартою.
Загалом у справі арештовано активи на понад 11,1 млн доларів США, зокрема житлові будинки, квартири, автомобілі, 1 млн доларів готівкою та віртуальні активи на суму понад 8,3 млн доларів США.
Руслан Кравченко наголосив, що сучасна злочинність дедалі більше переходить у цифровий простір, а розслідування кіберзлочинів давно набули міжнародного масштабу.
Раніше «Київщина 24/7» повідомляла про те, що правоохоронці викрили діяльність організованої групи, яка протягом кількох років забезпечувала роботу нелегальних онлайн-казино в Україні. Загальний обсяг встановлених фінансових операцій перевищив 141 млн грн.
Читайте також: 32 тис. дол. за «легальний» виїзд: у Києві затримали шахрая, який обіцяв фіктивну інвалідність військовозобов’язаному
Фото: «Київщина 24/7»
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.