Серед звільнених — мешканці Бучанського району: Україна повернула ще 7 цивільних з полону рф
27 Чер, 15:10
В Україну вдалося повернути ще сімох цивільних громадян, яких Росія незаконно утримувала протягом кількох років. Про це повідомив Омбудсман України Дмитро Лубінець.
За його словами, звільнення стало результатом гуманітарної роботи та взаємодії з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою, а також координації з українськими силовими структурами та Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими.
Додому повернулися громадяни віком від 35 до 66 років, яких було затримано у 2022 році під час окупації територій Маріуполя, а також Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Зокрема йдеться про Бучанський район Київської області, де під час окупації фіксувалися численні злочини.
Серед звільнених — цивільні, яких окупаційні сили затримували за різних обставин, зокрема через родинні зв’язки зі службовцями Збройних сил України або під час пересування в перші дні повномасштабного вторгнення. Також серед них є доброволець, який у 2022 році приєднався до медичного підрозділу «Ангели Тайри» в Маріуполі.
Уповноважений наголосив, що Україна продовжить роботу з повернення всіх незаконно утримуваних громадян — як цивільних, так і військових, незалежно від року їхнього затримання.
«Кожне таке повернення — це перемога людяності над безправ’ям», — зазначив Лубінець.
Раніше «Київщина 24/7» повідомляла про те, що в Україну з російського полону ще 160 українських захисників. Усі звільнені цього разу перебували в неволі ще з 2022 року.
Читайте також: 75-й обмін полоненими: Україна повернула з російського полону 185 військових і одного цивільного
Фото: «Київщина 24/7»
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.