Філіппіни під тиском Китаю відвели корабель зі спірної мілини в Південнокитайському морі

Політика, Світ

Судно берегової охорони Філіппін, яке п’ять місяців стояло на якорі біля спірної мілини Сабіна в Південнокитайському морі та через яке трапилося кілька небезпечних сутичок із китайськими кораблями, залишило цей район і повернулось до порту базування.

Про це повідомляє Manila Times.

97-метровий корабель «Тереза Магбануа» від квітня стояв на якорі в лагуні мілини, виконуючи місію відстоювання прав Маніли на цей морський район і перешкоджання Китаю проводити меліоративні роботи на Сабіні, ознаки яких, подрібнені корали на морському дні, філіппінські моряки виявили раніше.

Мілина Сабіна знаходиться в межах 200-мильної виключної морської зони Філіппін та за 1200 кілометрів від найближчого великого сухопутного масиву Китаю острова Хайнань, проте Пекін висуває претензії на суверенітет майже над усім Південнокитайським морем і цією мілиною зокрема.

Китай постійно вимагав від Філіппін прибрати свій корабель, а берегова охорона КНР почала діяти в цьому районі жорсткіше й останнім часом спровокувала кілька інцидентів, що призвели до пошкоджень філіппінських суден і травмувань їх екіпажів.Так, в одному із зіткнень на «Тереза Магбануа» було пошкоджено крило містка і частину надводного борту, а 31 серпня у результаті небезпечного маневру китайський корабель протаранив ліву носову частину судна Філіппін.

Минулого місяця берегова охорона КНР почала блокувати доставку філіппінським морякам припасів, через що у них виник критичний брак продуктів харчуванням та необхідних для життя речей.

За словами голови Національної морської ради Філіппін Лукаса Берсаміна, рішення повернути судно в порт ухвалене саме через брак їжі та медикаментів для екіпажу, а також неможливість усунути отримані пошкодження на місці.

Берсамін також заявив, що після ремонту й зміни екіпажу «Тереза Магбануа» знову повернеться до спірної мілини Сабіна й продовжить свою місію.

«Філіппіни збережуть присутність на мілині Ескода (філіппінська назва Сабіни – ред.) і продовжуватимуть відстежувати та документувати будь-яку незаконну діяльність Китаю», – сказав представник філіппінського уряду.

Китайська сторона, інформує CGTN, відреагувала на виведення філіппінського судна заявою берегової охорони про суверенітет Китаю над спірним архіпелагом Спратлі та мілиною Сабіна, закликавши Філіппіни припинити нагнітати ситуацію та співпрацювати в рамках Декларації про поведінку сторін у Південнокитайському морі.

«Китайська берегова охорона продовжуватиме здійснювати захист прав і законну правоохоронну діяльність у водах під юрисдикцією Китаю і рішуче захищатиме територіальний суверенітет, морські права та інтереси Китаю», – заявив речник берегової охорони КНР Лю Децзюнь.

Напередодні китайські та філіппінські кораблі берегової охорони вкотре зіткнулися в Південнокитайському морі попри укладену минулого місяця тимчасову угоду.

Раніше Філіппіни відкинули звинувачення Китаю в тому, що їхній військовий корабель, який стоїть на Другій мілині Томаса в Південно-Китайському морі, завдав шкоди екосистемі коралових рифів у цьому районі.

Раніше В’єтнам і Філіппіни домовилися посилити співпрацю між своїми береговими службами, аби запобігти небажаним інцидентам у Південнокитайському морі.

Філіппіни заявили, що Китай застосував водомети під час військової місії з поповнення запасів у Південнокитайському морі. Внаслідок інциденту були поранені четверо членів екіпажу.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь